condiloame acuminate externe

96 comentarii 1 2 3 4
0
23-12-2013, ora 21:23
Nicoooletaaaa
Nu este medic/terapeut
Nicoooletaaaa
buna, am si eu o problema, prietenul meu are condiloame de ff mult timp, mie nu mi, au aparut, dar virusul cred ca il am, ce sa fac sa scap de acel virus, si el de acele bubite, a fost la doctor si i le, a ars deja de 3 ori, nu mai scapa de ele, iar mie doctorul lui nu mi, a dat nici un fel de tratament, nici doctorita mea, ce sa fac sa scap de virus si el de acele bubite? Multumesc!
0
01-07-2015, ora 01:19
Darius1996
Nu este medic/terapeut
Darius1996
Buna!! Ma numesc Darius. Am 18 ani si am observat ceva neinregula cu organismul meu: dureri ale gâtului, mucoasa nazala e tare încât ma doare, iar in zona genitală au apărut nu stiu dacă-s negi dar după câte m-am informat de pe internet asa ar fi (negi genitali) de culoare albicioasă, iar scaunul i-l fac in pare latre cu dificultate si im cele mai multe ori cu sânge!! Deşi nu am consultat medicul nu stiu ce sa ma fac am mâncărimi in zona genitală iar imi curge tot timpu ceva lichid urat mirositor ! Va intreb asta se poate trata si sa trăiesc normal si cu o viaţa sănătoasa?? Si pune problema si in viaţa copiilor care se vor masate !?
0
01-07-2015, ora 01:40
Darius1996
Nu este medic/terapeut
Darius1996
Iar cavitatea bucata imi e ft afectată nu mai pot mesteca bine iar pe buze imi apar asa ca nişte erupţii, pe limba imi apar asa ca nişte bube mari si ma dor va rog frumos un sfat ce sa fac !!?
0
24-08-2016, ora 19:03
K.Krisz
Nu este medic/terapeut
K.Krisz
Buna ziua!
Am avut si eu condiloame genitale si tocmai de aceea va scriu ca stiu ce inseamna...prin ceea ce am trecut si eu e super nhaspa...La inceput am avut 3 bubite am mers la dermatolog mi s o spus am condiloame si mi a prescris unguentul Veregen care e ff scump, ei bine am luat o si cum am inceput sa dau peste parca tot mai mult se inmutleau mi s o umplit toata zona genitala care deja dureau abia ma mai asezam, dupa o luna de zile totmai rau am mers si atunci am citit despre miraculosul OTET DE MERE...vreau sa zic prima saptaman deja mi au disparut, bine au mai reaparut dar inca o saptamna si vreau sa zic ca am scapat...am pus compresa cu otet tota noaptea pana cand am vazut ca se necrozeaza si au inceput sa cada...si FETELOR grija important sa nu folositi absorbante zilnice ca acolo ii place si se n multeste folositi comprese sterile si inca ceva cand cad jos se face o usoara rana si nu lasati acolo liber puneti peste tot compresa uscata sa nu ajunga si in alta zona sa o luati de la capat.A si inca ceva miraculoasa pastila de imunitate Isoprinosine, am luat si pastila si de la prima am facut o alergie de la urgenta am ajuns...f buna ce sa zic...sa mori eventual...imunitatea trebe crescuta altfel...echinacea, catina smd
Va pup si sper sa va fie de folos.
0
12-01-2018, ora 23:21
kkk-min90
Nu este medic/terapeut
kkk-min90
Spune-te rog cum ai procedat cu otetul de mere? Cum il aplicai? Puneai comprese in fiecare seara?
De aproape 2 ani ma chinui se scap de aceste condiloame si nu reusesc, am dat cu Condiline de 8-10 ori pana acum, de fiecare data imi dispareau, prima data in 2 zile, urmatoarele dati cam la o saptamana, deja au devenit foarte rezistente. Am dat si 200 lei pe crema Veregen si tot degeaba...
Multumesc si astept raspunsuri voastre !
0
23-02-2018, ora 21:29
K.Krisz
Nu este medic/terapeut
K.Krisz
Buna...in legatura cu otetul de mere da in fiecare seara imi imbibam o compresa si o puneam pe zona...nu e deloc placut dinpotriva pisca doare dar lasi acolo toata noaptea.in timpul zilei in schimb tot timpul comprese uscate schimbi de fiecare dat cand mergi la toaleta..de atunci multumesc nu mai am nimic dinpotriva astept bebe...succes sper sa te ajute...
Adaugă un comentariu / răspuns
96 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.