compozitie medicament

11-09-2007
diandra
Nu este medic/terapeut
diandra
Buna ziua, as dori sa stiu daca compozitia unui medicament strain are ca rezultat vindecarea la fel de eficace ca al unui medicament romanesc, numit, CURIOSIN, care mi.a fost recomandat in tara pentru o rana la picior cauzata de chimioterapie, care nu se mai vindeca, si in plus curge un lichid mereu din acea rana., nefiind in tara, acel medicament nu am putut sa il gasesc, asa ca mi.a fost recomandat un altul, numit CONNETTIVINA PLUS, 0, 2% +1%CREMA care are in compozitie :acid hyaluronic, sare sodica 200mg, sulfadiazina de argint 1, 00g, iar ca excipienti:polietilenglicole 400 monostereat, sorbitol 70%etc.se spune ca e pentru plagi, ulceratii varicoase si arsuri.Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
11-09-2007, ora 00:00
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Compozitie Curiosin: 20, 5 mg de hyaluronat de zinc în soluţie vâscoasă (10 ml). Ingredienţi inactivi: sorbat de potasiu, sorbit.
0
13-09-2007, ora 00:00
diandra
Nu este medic/terapeut
diandra
Multumesc pentru raspunsul foarte prompt, dar doream sa stiu daca are acelasi rezultat, adica vindecare la fel cu cel romanesc.
0
13-09-2007, ora 00:00
Dr. Frumuzache Iris
Medicina de laborator, Galati
Dr. Frumuzache Iris
Dupa compozitie ar putea fi chiar mai bun pentru ca mai contine si sulfadiazina de argint, insa cel mai bine v-ar putea indruma un medic dermatolog care se confrunta cu astfel de probleme si va poate da mai multe sfaturi; puteti intreba pe forum la sectiunea Boli >> Boli de piele.
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.