complicatiile operatie de polipi

13-09-2011
mirela4you87
Nu este medic/terapeut
mirela4you87
fetita mea are 10 ani si a fost operata pe 7 sep 2011 de polipi, are si un asm bronsic la debut, dupa operatia care a durat cca 1 h, a facut o reactie f urita, se zbatea f tare, dadea ochii peste cap...din ce cauza?, eu nu am fost alaturi de ea.este posibil ca acest lucru sa fie consecinta unei anestezii generale?acum este acasa..dar a facut o intoxicatie cu vitamine, ce cosecinte poate avea aceasta ?toti copii operati in aceiasi zi cu fetita mea au fost trimisi seara acasa insa pe ea au tinut-o 4 zile, erau extrem de crescuti, erau recinivanti, prima operatie a facut-o la 3 ani sio 5 luni.ce ma sfatuiti sa fac in continuare? cind poate sa mearga la salina pt tratarea asmului?
2 comentarii
0
13-09-2011, ora 20:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. da reactiiile pot fi de la anestezie
2 NU salina este tratamentul de baza pentru astm...
tratamentul de baza consta in alimentatie.. 80% din alergeni.. copiii ii iau din alimente
excludeti din aliemnetie tot ce tine de Coloranti artificiali, condimente, , , ciocolata, galbenus ou.., si + lista de alimenet alergene care o gasiti pe internet
Cand copilul o sa se alimenteze sanatos +ceiuri de dezintoxicare ( maces, matasa porumb..s.a).. atunci o sa puteti controla simptomele si o sa ajute si salina
0
13-09-2011, ora 21:29
mirela4you87
Nu este medic/terapeut
mirela4you87
multumesc din suflet..imi puteti recomanda un medic nutritionist?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul