comedoane pe sani

24-03-2007
iuliahasdeu
Nu este medic/terapeut
iuliahasdeu
problema mea este destul de serioasa, cred. am pe suprafata sanilor f multe comedoane, aproape la fiecare por. nu-mi place ideea de a le stoarce, sau de a folosi diferite metode abrazive. pielea din aceasta zona este destul de sensibila, si nu vreau s-o bruschez, si nici sa apara riscul de a mi le mari (comedoanele). am peste 20 de ani si nu mi-am inceput viata sexuala din aceasta cauza, e cat se poate de inestetic, mi-e sila.
si nici nu ma incanta varianta de a merge des la cosmeticiana. am fost la cateva cabinete dermatologice, iar medicii au ridicat din umeri.
au mai aparut intre timp ceva creme minune?
sau stiti ceva de vreun cabinet care sa rezolve problema definitiv, chiar daca ma costa mult? vreo metoda oarecare?
v-as fi foarte recunoscatoare.
multumesc anticipat.
2 comentarii
0
25-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca poti sa iti faci rost de AKNIDAZIL crema, de undeva din afara (deoarece la noi nu se mai comercializeaza), cred ca ai obtine ceva rezultate bune!
0
12-12-2007, ora 00:00
cla007
Nu este medic/terapeut
cla007
cred ca doar un medic iti poate rezolva problema. in ceea ce priveste viata sexuala, nu e bine sa o incepi nici prea devreme, nici prea tarziu, ca o iei razna. stii, e un timp pt toate in viata. si acel timp nu tre sa-l anticipam, dar nici sa il lasam sa treaca. incearca sa stabilesti o legatura afectiva cu cinava si ai sa vezi ca nu o sa-ti mai pese atat de mult de comedoanele tale. stiu ca sunt inestetice si ca te deranjeaza, dar fii mai puternica decat ele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.