coloana stramba in doua locuri, dureri permanente

30-10-2012
deeaella
Nu este medic/terapeut
deeaella
de cand ma stiu am stat mai mult cocosata, iar cand eram mica preferam sa-mi fac temele stand in pat, nu la o masa ca ceilalti copii. Bineinteles ca stateam ori cocosata, ori culcata intr-o parte.
Cu timpul am aflat ca am coloana stramba in doua parti. Nu mai stiu ce denumire mi-a spus, dar sunt putin cocosata(omoplatii par cam proeminenti) si jos e putin spre dreapta. Acum am 23 de ani si ma chinui sa stau dreapta, am dureri permanente, mai ales daca stau in picioare (mentionez si faptul ca am platfus la ambele picioare pt ca am inteles ca au legatura). Singurul moment in care nu ma doare este atunci cand stau culcata pe spate pt ca spatele sta drept. Durerea nu este una foarte puternica decat cand ma fortez foarte tare sau cand stau mult jos sau in picioare, iar in rest este ca o apasare asa, parca am o piatra foarte grea pe umeri, iar uneori simt de parca se rupe ceva.
4 comentarii
0
30-10-2012, ora 18:04
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
incearca sa dormi DOAR pe spate
si
fa INOT daca ai posibilitatea
cele bune,
0
30-10-2012, ora 21:03
deeaella
Nu este medic/terapeut
deeaella
nu e problema de dormit pt ca numai pe spate dorm. Dar ziua ce fac? Ca atunci sunt problemele. Stau toaza ziua in pat pe spate? Eu caut o solutie pentru a scapa de dureri, nu pentru a le elimina pe moment...
0
30-10-2012, ora 21:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
INOTUL.
a rezolvat problema fiului meu..
0
30-10-2012, ora 23:07
deeaella
Nu este medic/terapeut
deeaella
din pacate nu am posibilitatea de a face inot. Nu stiu sa inot, dar as putea invata, insa nu-mi permit financiar. Dar multumesc pt informatie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.