coloana sciatic

02-12-2015
danutza2000
Nu este medic/terapeut
danutza2000
Buna seara,
De ceva vreme 3 - 4 ani am dureri foarte mari de la mijloc in jos, coborand (cred) pe nervul sciatic. Durerile se accentueaza noaptea neputand sa dorm mai mult de 1 - 2 ore pe o parte, cu o perna intre picioare. De prox. 1 luna ma doare foarte tare mana stanga de la cot in jos iar daca ating genunchiul de la piciorul stang sau sa ma sprin pe el am sentimentul de nerv atins (furnicaturi, usturimi) Acum 4 ani cand au inceput durerile de spate am mers la neurolog, am facut o radiografie care nu spunea prea multe... ba ca ar fi hernie de disc... ba ca nu, am facut si un tomograf imediat concluzia fiind ca nu e hernie. Acum o saptamana am facut Ketonal injectabil.. dar... nu prea si-a mai facut efectul.
Va rog ajutati-ma cu un sfat.
Cu mult respect Daniela Balan
2 comentarii
0
02-12-2015, ora 22:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Creme Wild Tiger, alifia chinezeasca, crema de tataneasa, de arnica, Puterea Ursului, Fastum Gel etc. Cautati la plafar, vedeti ce vi se potriveste si ce antiinflamator va recomanda reumatologul. Mai cereti o a doua opinie.
0
02-12-2015, ora 23:11
danutza2000
Nu este medic/terapeut
danutza2000
Multumesc frumos,
Am tot incercat tot felul de unguente (alifia chinezeasca, puterea ursului, fastul gel)... cam fara efect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un tratament combinat poate fi mai eficient decât injecția cu steroizi pentru pacienții cu dureri cauzate de sciatică
  •