colecistectomia laparoscopica

20-11-2007
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
m-am operat laparoscopic acum 2 ani de atunci mai mereu fac diaree mai ales dupa ce mananc. am avut o piatra de 2 cm. inainte de operatie aveam greturi si am facut ecograf in rest eram bine nu faceam diaree, acuma mai tot timpu am diaree dupa aceasta operatie ce e de facut?
3 comentarii
0
27-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
In mod normal nu aveti de ce sa aveti diaree dupa ce ati rezolvat problemele biliare.Ar trebui sa faceti o serie de analize: bilirubina directa, indirecta si totala, probele hepatice si probele de digestie.Puteti consulta un gastroenterolog.
0
29-11-2007, ora 00:00
alex19colo
Nu este medic/terapeut
alex19colo
tatal meu sa operat laparoscopic acum 2 luni aceeasi problema o are cu diareea si tranzitul intestinal dereglat.Dupa mese cand si cand se baloneaza si vomita tot ce mananca.este in tratament cu colospasmin si omeran si tot bine nu este. CE ESTE DE FACUT ?
0
29-11-2007, ora 00:00
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
EU SUNT DE 2 ANI OPERATA SI AM 2 ZILE BUNE DA MAI MULTE RELE ADICA DIAREE. AM FOST LA N DOCTORI CA SUN TANARA SI NU POT TRAI ASA, AM LUAT DEBRIDAD GASTROFAIT DAR DEGEABA ANALIZE PESTE ANALIZE ECOGRAFE INTRUNA SI ACELASI RASPUNS CA NU MAI EXISTA VEZICA BILIARA SI SE VARSA IN DUODEN CONTINUU SI DE ACEEA AVEM DIAREE, ACUM AM MAI SCRIS UNUI DOCTOR SA VEDEM CE-M RASPUNDE SI SAPT VIITOARE MERG LA CONTROL LA PARTICULAR A NU STIU CATA OARA SA IMI SCHIMBE TRATAMENTU
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  • Complicații în chirurgia clasică față de chirurgia laparoscopică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •