Sindromul Overlap... traiesc cu speranta ca va intra boala in remisiune o perioada mai indelungata

24-07-2008
valentina i
Nu este medic/terapeut
valentina i
Sunt Valentina I Constanta - Din anul 2005 am fost diagnosticata cu vasculita sistemica cu afectare renala, articulara, pulmonara, respiratorie(astm bronsic), neurologica(o leziune pe creier), oftalmologica, ; boala mixta de tesut conjunctiv - sindrom overlap. Am facut biopsie musculara si electromiograma care a iesit cu aspect miogen.
In iunie 2006 am inceput chimioterapia cu ciclofosfamida.Trebuia sa fac 2 ani, dar in februarie 2007 am facut o hemoragie digestiva si a fost intrerupt trat. In septembrie 2007 pe o afectare grava neurologica am inceput din nou citostaticele.Am facut 6 luni, pauza 3 luni, in iunie 2008 am facut din nou, acum fac pauza pana in septembrie 2008 cand fac iar cura de pulsterapie cu ciclofosfamida.
E greu, dar traiesc cu speranta ca va intra boala in remisiune o perioada mai indelungata si trebuie sa fac fata durerilor si tuturor starilor induse de boala si medicamentatie. M-am interesat si de transplantul cu celule stem pt aceste boli dar este la faza de laborator.Am vb si la Timisoara cu dl profdr Virgil Paunescu si in Anglia, America.
Sanatate tuturor si curaj, optimism ca nu avem ce face.
5 comentarii
0
09-08-2008, ora 00:00
dora_dora490
Nu este medic/terapeut
dora_dora490
D-na Valentina, ati dori sa incercati un remediu naturist pt intarirea imunitatii si refacerea celulelor ?ar fi un pas spre mai bine! multa sanatate!
0
11-08-2008, ora 00:00
valentina i
Nu este medic/terapeut
valentina i
Dnei Teodora (dora_dora490) multumesc mult de tot pt informatie, dar avand deja sistemul imunitar f scazut mis s-a spus de catre medici ca nu am voie sa iau niciun fel de medicament alopat sau naturist pt intarirea imunitatii deoarece au reactii adverse.Imi este f frica sa incerc.Am luat trat naturiste pt ochi, stomac.Poate o sa mi fac curaj ca oricum numai am nimic de pierdut si o sa va contactez telefonic sa mi spuneti de unde pot procura acest produs.Mii de multumiri, sanatate si Dumnezeu sa va calauzeasca pasii. Valentina
0
11-08-2008, ora 00:00
dora_dora490
Nu este medic/terapeut
dora_dora490
pt.valentina i, doamna scumpa nu vreau sa va fortez, doar sa stiti ca produsul este 100% natural, nu este medicament si nu are reactii adverse, este pur si simplu un suc din fructul respectiv.Eu va doresc tot binele din lume, sanatate multa si pe D-zeu sa il purtati tot cu dvs.
0
13-08-2008, ora 00:00
valentina i
Nu este medic/terapeut
valentina i
dnei teodora (dora_dora490)
multumesc inca odata pt incurajharile dvs. la inceputul lunii septembrie merg din nou pt analize si sa fac pulsterapia cu citostatice si voi vedea dupa.oricum cand ma gandesc la luna viitoare ma ia cu fiori. sanatate valentina i
0
01-05-2009, ora 21:06
marianamihaluca
Nu este medic/terapeut
marianamihaluca
buna, Valentina
nu pot decat sa-ti spun ca te inteleg. si eu am probleme serioase de sanatate si incerc sa iau lucrurile asa cum sunt, incerc sa ma bucur de fiecare zi asa cum vine. boala mea se numeste sindrom overlap, cu afectare hepatica grava (ciroza hepato-biliara)
gandesc pozitiv si sper ca intr-o zi sa se descopere medicamentul care sa vindece aceste boli.
imi doresc din tot sufletul sa te vindeci de aceasta boala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.