coji la nivelul capului

24-03-2010
vylkyre
Nu este medic/terapeut
vylkyre
Numele meu este Andrei Victor si am varsta de 20 de ani.De cand aveam 14 ani a inceput sa imi apara la radacina parului din cap ca un fel de pojghita mai groasa care se extindea pe partea de sus a capului, acum se prezinta sub forma de matreata foarte deasa cateodata sub forma de pojghita subtire.In anul 2006 am fost la o consultatie la un dermatolog la Spitalul Fundeni din Bucuresti si am urmat un tratament, prescris de acea doctorita, care consta in:o aplicare cu tinctura de iod peste tot capul apoi ungerea pielii cu Lamisil 1%.Cat timp am urmat tratamentul(2 luni) si dupa aceea(1 an) nu am mai avut probleme...acum din 2008 a aparut din nou...ce sa ma fac?
2 comentarii
0
24-03-2010, ora 00:40
vylkyre
Nu este medic/terapeut
vylkyre
Si as mai avea o problema si la nivelul fetei:imi apar niste pete ca si cum mi s-ar duce pielea.nu am incercat inca nici un unguent dar daca ma spal cu sapun pe fata raman acele locuri rosii si ustura iar dupa ce fac dus imi ramane pielea aspra si ma ustura pana a doua zi sau dupa cateva ore cand imi apar din nou acele pete.astept un raspuns va rog.multumesc
0
29-03-2010, ora 17:15
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca suferiti de o dermatita seboreica.
Ar trebui sa mergeti din nou la un consult dermatologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.