ciuperca in zona inghinala? | Forumul Medical ROmedic

ciuperca in zona inghinala?

05-07-2007
namsutien
Nu este medic/terapeut
namsutien
semne si simptome:
- parul pubian din zona inghinala este parca "incarcat" cu niste bobite foarte mici si dese care dau firului de par o culoare galben-albicioasa-rosiatica (daca exista asa ceva:)); nu va imaginati niste bobite mari, firul de par este cu foarte putin mai gros decat unul normal.
- miros specific chiar si la 5 minute dupa dush [nu neaparat foarte urat, dar nici frumos :P]
- pete pe piele in zona inghinala, dar nu foarte proeminente, de culoare maronie.
- nu-mi provoaca usturime

mentiuni:
- neregularitatile nu existau (sau nu le-am observat eu) inainte de inceperea vietii sexuale (acum 3 ani si ceva)
- am observat aparitia simptomelor descrise mai sus cam la 1 luna de la inceperea vietii sexuale, dupa ce m-am epilat in zona respectiva folosind o crema romaneasca [la vremea aceea am crezut ca e de la crema insa parul "cu bobite" continu sa reapara chiar si dupa epilare cu aparat de ras]

sunt curios ce e si cum scap de el/ea... :D

mersi
2 comentarii
0
13-10-2008, ora 00:00
sonia_snk
Nu este medic/terapeut
sonia_snk
am luat timp de 2 saptamani antibiotice(amoxacilina si ketonal forte) si am inceput sa am usturimi in zona inghinala...poate fi vorba de ciuperca?
0
29-06-2010, ora 17:20
godfather
Nu este medic/terapeut
godfather
auuuuuuuu lasa antibioticele ca ajungi ca mine in fiecare zi la dermato... lasa antibioticele spala-te cu bicarbonat si cu apa calduta si ia cat de repede poti Nistatina 10 pastile sau Ketoconazol 10 pastile repedeee !!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: