ciuperca in gura in urma antibioticelor folosite

21-04-2010
ileana o
Nu este medic/terapeut
ileana o
In urma cu 7 luni am capatat o boala la unghii si am primit o medicatie cu Flucovim 150, Lomexin si Clotrimazol si acum o luna mi-a aparut si o umflatura la ureche, rosie, cu durere si mancarime.Medicul dermato mi-a indicat Cefalexin 10 zile si Fucidin H, dar in a7a zi mi-a aparut si la cealalta ureche , asa ca am fost la medic si mi-a inlocuit antibioticul cu Oxacilina 7 zile.Imediat mi-a aparut pe cerul gurii ciupercutele si acum ung cu Glicerina boraxata cu Nistatin.Au fost in total 15 zile de antibiotic.Vad insa ca nu dispare ciuperca.De cate ori trebuie sa dau cu Glicerina, cum, poate trebuie sa renunt la lactate?Este f dureroasa, extrem de amara, sunt deja disperata.Daca folosirea indelungata imi aduce altceva?Deci eu la ora asta iau inca Flucovim 150.Ce fac cu ciuperca ? Mii de multumiri !
4 comentarii
0
21-04-2010, ora 16:08
nosnight
Nu este medic/terapeut
nosnight
si eu am avut ciuperca numita candida ( tot din cauza antibioticelor) Dotcorita mi-a dat nistatina. ( niste medicamente foarte mici de culoare rosie) Trebuia sa iau 4 pe zi! Am luat si mi-a trecut!
0
22-04-2010, ora 16:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Extractul din samburi de grapefruit este foarte bun!
0
22-04-2010, ora 16:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
*este bun in tratarea candidozei bucale!
0
22-04-2010, ora 18:58
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Samburii de grapefruit contin o toxina, ce-i drept, naturala, insa deloc sanatoasa ca cei mai multi samburi.
In majoritatea samburilor Dumnezeu a pus toxine care sa le pazeasca de a fi mancate de animale si cu multe alte scopuri.
Substantele continute pot duce la distrugerea anumitor bacterii insa intoxica organismul in acelasi timp.
Insa producatorii de suc de grapefruit s-au gandit cum sa valorifice si semintele si le vand ca extras "natural" cu un adaus f. toxic de benzethonium chloride, un antimicotic f. toxic. Aceasta toxina este antimicotica, insa omoara nu numai ciupercile (candida) ci tot ce intalneste.
In Elvetia sunt interzise astfel de extracte, pe buna dreptate, insa ele circula in multe tari.

http://www.terressentials.com/truthaboutgse.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: