ciuperca de maini??un ajutor va rog

10-11-2011
mircea21
Nu este medic/terapeut
mircea21
De ceva vreme pielea de pe palme mi se decojeste, initial am crezut ca mi se intampla din cauza ca am curatat in baie cu produse puternice fara manusi, am fost la farmacie mi s a recomandat o crema cu antibiotic pe care am luat o si ulterior vazand ca nu isi face efectul am cumparat vitamina a, vitamina b si inca o crema ce contine vitamina a.La inceput am crezut ca incep sa scap de problema dar vad ca la 2 saptamani mi a reaparut aceasta pb.Se cojeste pielea in continuare, devine sensibila si am mancarimi din cand in cand.Acest lucru se intampla doar pe interiorul palmei, si pielea devine uscata.ce imi recomandati?Multumesc
1 comentarii
0
27-02-2012, ora 00:42
ArianaP
Nu este medic/terapeut
ArianaP
Buna! Fratele meu a avut o problema asemanatoare! I se cojeau mainile si i se ingrosase pielea, si erau rosiatice! Si mancarimile erau prezente! I s-a spus la dermatalog ca are o lipsa de vitamina A si ca a luat o ciuperca de la sala de fitness! I s-a recomanadat vitamina A ulei! i s-a ameliorat, dar nu nu i-a trecut! Acum foloseste o crema de maini pe baza de vitamina A solubila in apa si colostru! Din prima saptamana i s-a ameliorat problema, iar acum nu mai are nimic! Crema de maini i-am luat-o de la yvy essentials! aceasta crema nu contine parabeni!
Sper sa-ti fie de ajutor informatia!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.