ciuperca ? infectie?

11-10-2005
mihuta
Nu este medic/terapeut
mihuta
Fetita mea in virsta de un an si jumatate are o iritatie in zona organelor genitale. La inceput am crezut ca e vorba de o usoara iritatie cauzata de scaune mai moi, dar ulterior mi-am dat seama ca nu e asa. Uneori intreaga zona genitala este f. rosie si o ustura ori de cite ori o schimb, alteori apar niste pete marunte rosii. Mentionez ca o schimb des, 6-8 ori pe zi, de fiecare data o curat cu servetele umede Pampers si apoi cu servetele uscate, nu a stat niciodata murdara, ii fac baie la 2 zile. Am incercat cu ceai de musetel, si cu creme de bebelusi, dar fara succes. Uneori pare sa fie mai bine, dar apoi revine iar si nu mai stiu ce sa fac. Care ar putea fi cauza? Poate fi vorba de o ciuperca?
1 comentarii
0
17-10-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
A trecut ceva timp de cand ati scris acest mesaj si cred/sper ca intre timp s-a rezolvat problema; daca nu, este cazul sa mergeti la un pediatru, s-ar putea ca ceaiurile si cremele sa nu fie tratamentul -minune in acest caz; iar la copii, mai ales, nu se pot prescrie tratamente "pe ghicite" sau pe nevazute. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: