cistita!? | Forumul Medical ROmedic

cistita!?

16-04-2008
enia
Nu este medic/terapeut
enia
Buna ziua!de aproape un an de zile sufar de infectii urinare.Mentionez ca in fiecare luna fac examenul in urine(urinocultura) iar rezultatul este mereu acelasi:escherichia coli.Medicul mi-a prescris antibiotice dupa fiecare examen in urine dar pana acum totul este inutil.Ce riscuri imi asum, avand mereu aceiasi situatie de sanatate?pot ramane insarcinata?Va multumesc!
4 comentarii
0
17-04-2008, ora 00:00
zurpanitum
Nu este medic/terapeut
zurpanitum
am folosit pe langa tartamentul prescris de medic, echinaceea pt sistemul imunitar, doar 2 luni. surprinzator de 3 ani nu mai am nicio criza de cistita.
0
17-04-2008, ora 00:00
enia
Nu este medic/terapeut
enia
multumesc mult, am sa incerc si eu!
0
12-06-2011, ora 15:53
meris
Nu este medic/terapeut
meris
Sufar de cistita interstitiala de 2 ani de zile.Va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine.Cu dieta, tratament.Sunt disperata.
0
10-12-2011, ora 09:56
galaxia e
Nu este medic/terapeut
galaxia e
pt meris.dute si fati un control amanuntit pana vor intelege medici despre ce este vb.la fel am avut si eu si am tot luat medicamente pt niste absurditati am stat cu cistita 3 ani dar de ceva timp ma luat durerile foarte tare si am ajuns sa ma opereze de urgenta..deci nu sta cauta sa faci cat mai amanuntite analizele si schimba eventual laboratoarele.bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.