am ciroza hepatica cu virus c.. ce sanse sunt de vindecare?

13-07-2011
costel costel
Nu este medic/terapeut
costel costel
am ciroza hepatica cu virus c, si as vrea sa stiu daca mai are rost sa mai lupt cu aceasta boala,.mai exista sanse de insanatosire ?
6 comentarii
0
13-07-2011, ora 13:13
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
sa stiti ca speranta moare ultima, merita sa luptam pentru fiecare zi pe care ne-o da Dumnezeu.este adevarat ca ciroza este o boala grea, dar se mai poate ameliora, acum depinde si de stadiul bolii, de complicatii, de exemplu, existenta varicelor esofagiene, daca ati avut vre-o data hemoragie digestiva superioara.asa ca trebuie sa luati tratamentul pe care medicul vi l-a indicat, sa duceti un regim de viata cat puteti de sanatos.daca nu va deranjeaza, ce varsta aveti??multa sanatate, putere si noroc.
0
13-07-2011, ora 14:24
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sigur merita sa lupti, virusul C se poate eradica acum, iti poti reface sanatatea daca esti determinat! Uite aici un articol care sper ca te va ajuta, eu am apelat la acest domn, e adevarat, in alta problema, dar este un om foarte serios cu rezultate extraordinare. Sper sa nu se stearga site-ul e doar un articol, nu e reclama.

http://www.evenimentul.ro/articol/hepatite-ciroze-si-apiterapie.html

Asculta si sfatul lui Vasi, stie ce spune! (Pe care, de altfel, o resalut cu tot dragul si respect pentru sugestiile bune pe care le da intotdeauna pe forum!)

Sanatate!
0
13-07-2011, ora 16:09
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
multumesc din suflet pentru aprecieri, ma straduiesc sa aduc o raza de speranta oamenilor.stiu cat de mult a insemnat pentru mine sfaturile voastre si inseamna si in acest moment.sanatate multa si...bafta in tot ce faci.
0
13-07-2011, ora 16:33
costel costel
Nu este medic/terapeut
costel costel
VA MULTUMESC PENTRU INCURAJARE, ATI VRUT SA VA SPUN VARSTA AM 40 DE ANI, SI AM CIROZA HEPATICA DECOMPENSATA CU VIRUS C, VARICE ESOFAGIENE DIN ANUL 2004, FARA SA MA STIU BOLNAV.NU AM FACUT ASCITA RESPECT INDICATIILE MEDICULUI, DOAR CA ACUM OBOSESC FOARTE REPEDE SI MA ENERVEZ.CA TRATAMENT IAU, URSOFALK, VEROSPIRON, HELICID, SILIMARINA, PROPRANOLOL.+CEAIURI AMARE SI MAI PUTINE PRAJELI SARE NICI UN PIC.
0
13-07-2011, ora 17:03
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
merita sa luptati, asa ca respectati toate indicatiile medicale si fiti mai optimist, cu credinta in Bunul Dumnezeu.multa sanatate si cand va este mai greu intrati pe forum, mai discutati cu noi si asa psihicul devine mai puternic.
0
13-07-2011, ora 18:19
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Ai 40 de ani, multi inainte, asa cum vezi peste tot fiecare are cate ceva, boli sunt multe, fiecare dintre noi are cate ceva.De unde vine neincrederea asta? In fiecare zi medicina evolueaza, intr adevar nu e simplu dar nu e nici o cauza pierduta.Am citit si am ascultat atatea povesti de viata, boli invinse cu ajutorul medicilor, cu ajutorul ceiui de sus dar si prin vointa fiecaruia de a face tot ce e posibil sa fie bn, Incearca sa nu te gandesti la boala, comporta te normal, bucura te in fiecare dimineata cand vezi pe fereastra soarele rasarind, traieste fiecare moment placut al zilei alaturi de cei dragi si te vei simti mai bn. Viata e o lupta continua si nu treb sa renunti din nici un motiv.Urmeaza ti tratamentul si nu mai deznadajdui.Noi cei de aici suntem alaturi de tn, cand vrei sa vb te asteptam...Sanatate multa si curaj.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.