circumcizie, stafilococ, herpes sau alta BTS?

18-05-2009
ColetteG
Nu este medic/terapeut
ColetteG
Buna ziua, am sa incerc sa redactez cat mai pe scurt povestea. Am 27 de ani, sa spunem ca numele meu este Colette si timp de un an de zile n am intretinut relatii sexuale. Acum doua saptamani insa, amicul meu, Raul, mi a devenit iubit si am intretinut primul contact sexual. Am folosit metode de contraceptie-prezervativul. Abia la al doilea contact in timp ce si punea prezervativul, am observat ca partenerul meu avea o sangerare ca o crestatura de cca. 2 mm- fisura, leziune la nivel preput si iritatie a penisului-cap si aproximativ jumatate de penis erau cuprinse de aceasta iritatie. Va veti intreba cum doar atunci am observat, insa am convingerea ca inaintea primului contact sexual, nu am observat nimic in neregula. Intre cele doua contacte sexuale, imediat ce am observat, am intrebat ce este si mi s a spus ca aceasta iritatie si usoara sangerare i a aparut brusc in urma cu 8 ani. A consultat mai multi medici. Mai multi medici i au vorbit despre circumcizie si o singura doamna doctor i a spus ca e vorba despre un stafilococ (daca bine am retinut, aureu, dar e posibil sa ma insel). A facut tratament pt stafilococ, dar iritatia si leziunea au reaparut. In rest, Raul sustine ca toate testele pe care le a facut nu au aratat ca ar fi bolnav. Majoritatea medicilor i au vorbit despre circumcizier. Totusi, iritatia penisului si sangerarea nu sunt de ignorat. Inainte de al doilea nostru contact sexual si de a si pune prezervativul, penisul lui a fost in contact cu clitorisul meu, stimulandu l, dar si cu toata zona mea genitala externa. Penetrarea si actul sexual s a produs cu prezervativ. acum, la 3 sapatamani de la acel contact sexual, nu prezint semene-nici mancarime, nici iritatie, nici usturime la urinat, nici scurgeri. Mai tin sa precizez ca partenerul meu nu prezenta pustule, bube, acumulari de lichid, culoarea spermei nu avea nimic deosebit. Semenele prezente erau iritatia penisului-culoare rosiatica, acea leziune, ca o taietura perfecta sub preput, iar leziune dispare in decurs de 4 ore aprox. de la contact sexual. De asemenea, nu stiu ce importanta are, dar dintre toti partenerii pe care i am avut, am observat ca in cazul ultimului, Raul, nu are o buna delimitare a capului, sa fie vorba de preput, decalotare, habar nu am...
Intrebarile mele sunt: Ce problema are partener meu? Ce boala justifica aceste semne-iritatia penisului si sangerarea? Ce as fi putut eu contacta chiar daca am folosit prezervativ la contactul propriu zis, in conditiile in care penisul lui a fost in contact doar cu clitorisul si zona genitala externa? N am facut sex oral, dar mi a facut partenerul. Sa fie vorba de circumcizie?
Astept raspunsul dumneavostra si va multumesc pentru ajutor! Cu respect, Colette
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.