cipralex si kilograme in plus

10-01-2013
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Buna ziua!
Imi poate spune cineva care urmeaza tratament cu cipralex daca a luat in greutate? Eu iau de 4 luni cipralex si cam cate 1 kg pe luna, ceea ce nu imi convine, am avut avantajul ca eram slaba la inceput, nici acum nu sunt grasa dar in ritmul asta, e posibil sa devin. Am constatat ca asta s-a intamplat de cand am inceput acest tratament.
Astept raspunsurile voastre, multumesc!
5 comentarii
0
10-01-2013, ora 17:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
din spusele prietenelor,
orice anticonceptianal luat
..ingrasa.
0
10-01-2013, ora 17:18
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Bine zis, ca iau si hormoni ca terapie de substitutie, au venit toate la pachet la mine, dar sunt aproape convinsa ca antidepresivele sunt vinovate..
0
10-01-2013, ora 19:29
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
de ce NU mergeti pe varianta cu prezervativ?
si
iata NU mai "bagi"(scz exprimarea) atatea chimicale-n tine
cele bune,
0
11-01-2013, ora 09:48
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Pentru ca, asa cum am spus mai sus, tratamentul este pentru substitutie hormonala, tradus, iau hormoni datorita faptului ca ovarele mele nu ii mai produc. In termeni medicali, se numeste insuficienta ovariana primara, sau, menopauza precoce ca sa intelegi mai bine...
0
16-05-2013, ora 17:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca menopauza primara v-a aparut dupa ce ati luat Cipralex, inseamna ca e de la Cipralex.
Trebuie schimbat Cipralexul, nu luate inca niste chimicale (anticonceptionalele).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul