cipralex si cresterea in greutate

12-02-2014
livia39
Nu este medic/terapeut
livia39
buna ziua,

am facut tratament cu cipralex timp de 1 an si am luat in greutate 10 kg; i-am semnalat medicului acest aspect si de 3 saptamani iau effectin in loc de cipralex; problema este ca nu reusesc sa slabesc chiar daca nu manac paine, zahar si manac foarte echilibrat; este cineva care a luat acest medicament si poate sa-mi spuna daca s-a ingrasat si cum a reusit sa slabeasca dupa aceea ? multumesc
2 comentarii
0
01-04-2014, ora 17:33
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Deoarece cunosc chiar bine studiile facute pe ambele tratamente antidepresive despre care spuneti pot sa va spun ca per ansamblu profilul efectelor secundare corelate cu primul tratament urmat de dumneavoastra este semnificativ mai bland comparativ cu cel al efectelor secundare la cel de-a doilea tratament recomandat (cel pe care il urmati acum). Daca nu reusiti sa slabiti in greutate nici in urma schimbarii tratamentului este foarte posibil ca depunerea de kilograme in plus sa nu fi fost corelata cu primul tratament ci cu un alt motiv
0
02-04-2014, ora 11:56
livia39
Nu este medic/terapeut
livia39
Multumesc pentru raspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: