ciclul menstrual

16-12-2008
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
o singura intrebare...cate zile dupa menstruatie poti sa o faci neprotejat???.stiu ca nu e bine...dar am inteles ca sunt mai putine sanse sa ramana.va rog foarte mult sa mi raspundeti.ca multi au zis ca 7 zile incepand din prima zi.va multumesc!
4 comentarii
0
16-12-2008, ora 23:38
cristian17
Nu este medic/terapeut
cristian17
5-7 zile dupa ciclu nu este considerata ca fiind o perioada fertila.Apoi fetele incep sa aiba o secretie vaginala mai abundenta, se simt umede tot timpul; aceasta e perioada in care ele raman usor gravide si trebuie sa faca sex numai cu prezervativ [ cam doua saptamani ].Apoi din nou secretiile vaginale scad in intensitate, sunt din ce in ce mai putine, ceea ce inseamna ca mai e putin pana vine ciclul si se poate face sex neprotejat.Aceasta metoda de a calcula riscul sarcinii nu-ti garanteaza 100% ca fata nu poate ramane gravida.Plus ca ea te mai poate si minti.Pentru siguranta ta eu zic sa folosesti mereu prezervativul [ te protejeaza si contra bolilor cu transmitere sexuala ].Sarbatori fericite!

BY CASA DRHOUSE !
0
16-12-2008, ora 23:39
cristian17
Nu este medic/terapeut
cristian17
mai postez o data... k sa fii sigur dupa menstruatie fa-o doar 5 zile fara prezervativ k sa fii sigur !
0
18-12-2008, ora 13:51
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
E mult 5 zile, stiu mai bine !
3 zile dupa ciclu, atat, nu mai mult!
0
18-12-2008, ora 18:53
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
de mintit nu cred ca ma minte ca e prietena mea de 1 an si 5 luni.ms ptr raspunsuri...o sa ma limitez la 3 zile ca sa fiu sigur...sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •