ciclu peste sarcina? urgent!!!

20-02-2008
viovio
Nu este medic/terapeut
viovio
buna ziua
acum o luna prietenul meu m-a atins in zona vaginului dupa ce inainte cu o ora fusese in contact cu sperma.e posibil sa fiu insarcinata?am facut un test de sarcina care a iesit negativ dar ciclu de luna aceasta m-a tinut doar 2 zile.eu oricum am ciclu neregulat. mi-e frica sa nu fiu insarcinata.stiam ca e posibil ca in primele luni de sarcina sa apara o sangerare pe care o poti confunda cu cilul menstrual.as dori sa stiu daca aceasta sangerare poate tine 2-3 zile si are aceleasi semnalemente ca un ciclu normal (culoarea).stiu ca probabil exagerez dar am nevoie de un raspuns pentru a ma linistii.
multumesc
4 comentarii
0
20-02-2008, ora 00:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
nu cred ca esti... da intr-adevar, poti avea menstruatie si dupa concepere, dar sunt doar nijte pete maronii, sau aceleasi pete pot insemna faptul ca a avut loc implementarea ovulului fecundat in mucoasa uterina. dar daca doar te-a atins... exista sanse mici ca sa fi ramas.
0
20-02-2008, ora 00:00
viovio
Nu este medic/terapeut
viovio
doream sa stiu exact cum e cu aceasta sangerare.nu cred ca e cazul meu.adica totul a fost normal doar ca a tinut doar 2 zile.in nici un caz nu au fost pete.sper sa fie ok. ar terbui sa-mi fac un test de sarcina sau ceva?
0
20-02-2008, ora 00:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
nu cred ca ar trebui sa faci iar. asteapta si urmatoarea menstruatie, si vezi cum e.dar eu zic ca va fi ok. pe mine in mod normal ma tine menstruatia 2 zile, si in cantitati mici, deci nu e chiar anormal
0
14-06-2022, ora 15:22
Anaardelean
Nu este medic/terapeut
Anaardelean
Bună mie in luna iunie trebuia să-mi vina pe 8 nu mia venit pe 11 miam făcut un test mia ieșit slab pozitiv pe 12 mia început sangerarea dar nu ca la menstruatie a fost sangerare pe 12 și 13 și pe 14 doar picaturi in urina atata mai curge. Azi pe 14 am mai făcut un test și a ieșit negativ nu mai înțeleg nimic oare ce ar fi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •