de vreo 2 ani am ciclu neregulat

11-07-2011
aggdy
Nu este medic/terapeut
aggdy
buna ziua
ma confrunt cu problema asta de vreo 2 ani cred... inainte de asta nu am avut nici un fel de problema... imi intarzie ciclul foarte foarte mult... am avut o perioada de 3 luni in care nu mi a venit
sincer nu mai stiu ce sa fac am fost la medici peste medici peste medici toti imi spun ca e doar o dereglare hormonala in rest totul e normal in schimb mai de mult am avut niste chisturi pe ovare iar la eliminare foarte dureroasa...ciclul este usor de max 4 zile dar cu dureri foarte mari in primele doua zile care nu cedeaza cu absolut nimic... de curand am inceput sa i am anticonceptionala tocmai am terminat prima cura... in pauza de 7 zile tot nu mi a venit.
nu se pune problema de sarcina
va multumesc anticipat
3 comentarii
0
11-07-2011, ora 09:55
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Daca nu ti-a venit nici cu anticonceptionale si sarcina este exclusa, ar trebui sa te prezinti din nou la medic.De preferinta endocrinolog daca cu ginecologul nu ai rezolvat nimic. S-ar putea face niste teste de dozare hormonala iar in colaborare cu ginecologul, se poate stabili clar care ar fi problema.
0
11-07-2011, ora 09:57
aggdy
Nu este medic/terapeut
aggdy
va multumesc foarte mult.am sa revin cu alte informatii cand voi sti
0
11-07-2011, ora 13:23
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi bine sa va feriti de anticonceptionale. Acestea scot ovarele din functie. Ideea este, dimpotrivă, să faceti o masinarie sa functioneze cum trebuie, nu sa o bagati in garaj crezand ca s-a rezolvat problema.

Tratamentul de prima alegere in cazul dv ar fi un tratament homeopatic, singur sau ajutat de acupunctura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •