ciclu menstrual si interventia chirurgicala

05-12-2008
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
Buna seara
urmeaza sa fiu supusa unei interventii chirurgiacale la genunchi si perioada coincide cu menstruatia. E indicat sa iau pastile ca sa-mi aman menstruatia cu cateva zile? daca da, ce pastile ati putea sa-mi recomandati? Stiu ca in aceasta perioada a CM organismul e mai slabit si am inteles ca leziunile produse sangereaza mai mult... este adevarat?... astept parerile dumneavoastra.
1 comentarii
0
07-12-2008, ora 07:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Eu cred ca nu are nici o legatura operatia pe genunchi cu ciclul.Insa ai dreptate sa-ti amani ciclul putin caci iti va fi greu cu igiena. Cumpara-ti o cutie de Orgametril si citeste pe prospect cum se face cand doresti amanarea ciclului.Daca mai ai 2 saptamani pana sa-ti vina menstra, iei o pastila pe zi.Dca e mai putin de o saptamana pana sa vina ciclul, iei 2-3 pe zi.Dupa intreruperea administrarii in cateva zile vei avea menstruatie.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •