ciclu la 15 zile

14-08-2013
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua
Am 39 de ani, 45 kg, 1, 64m si in ultimele luni am avut un ciclu neregulat si abundent.Luna asta mi-a venit iar dupa nici 15 zile..Am fost la un control ginecologic luna trecuta si totul a fost bine inclusiv ecografia transvaginala.Mi-am facut analize de urina si mi-a iesit un microb sensibil la amoxicilina.Am facut tratamentul si parca tot nu ma simt bine. Sanii imi sunt tumefiati si ma dor ingrozitor., De cand am nascut acum 6 ani am niste chisturi la ambii sani pe care ii tin sub observatie la ecograf de 2 ori pe an.Problema e ca nu dispar iar medicul imi spune sa-i las in pace ca sunt de natura hormonala.Ma gandesc totusi sa-mi fac o mamografie. Ce sa fac, sa ma adresez unui endocrinolog? Pana sa nasc totul a fost normal, dupa nastere totul s-a dereglat, plus ca ma simt mereu obosita, fara vlaga si am ameteli tot timpul. Ma nelinisteste insa ciclul, imi vine tot mai repede decat ar trebui normal si asta ma slabeste ingrozitor.Ce analize sa mai fac?
2 comentarii
0
14-08-2013, ora 16:36
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
La endocrinologie ati fost?
Daca nu, sa mergeti. Este ciudat ca nu ati fost indrumata de catre ginecolog ori medic de familie catre endocrinologie.
0
16-08-2013, ora 16:46
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Nu am fost indrumata dar voi merge.
Va multumesc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •