ciclu dupa avort

21-01-2006
Daniela84
Nu este medic/terapeut
Daniela84
Am facut un avort acum o luna si mi s-a spus ca in 28 de zile trebuie sa-mi vina urmatoarea menstruatie, dar mie azi(au trecut exact 28 de zile)mi-a curs foarte putin sange, doar cateva picaturi, nu inteleg ce este, se poate sa fie din cauza avortului, sa mai astept sa vad ce se intampla in zilele urmatoare?Sunt tare speriata!Daca imi puteti spune o parere, va multumesc!
4 comentarii
0
23-01-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Menstruatia dupa avort poate aparea la 28 zile sau la intervalul de timp la care ati fi asteptat0o in mod obisnuit.Singerarea pe de alta parte poate fi ca la o menstruatie obisnuita, mai redusa cantitativ sau mai abundenta.
Daca ati respectat intocmai indicatiile primite de la medicul dvs atunci cind ati facut intreruperea de sarcina si daca nu exista riscul de a fi ramas din nou insarcinata atunci nu aveti de ce va teme.
0
10-03-2006, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
Am facut un avort pe 27 ianuarie.In urma acestuia mi s-au prescris contraceptive Yasmine.Pe 2 martie mi-a venit menstruatia(tot atunci am inceput si folia de contraceptive).Problema e ca au trecut 9 zile de atunci si menstruatia continua.E normal asa ceva??? Va rog, cine a mai trecut prin asta sa ma ajute si pe mine.
0
01-02-2010, ora 16:53
maria26
Nu este medic/terapeut
maria26
am facut avort pe 30 dec si trebuia sa-mi vina ciclul pe 30 ianuarie dar suntem 1 februarie si nu mi-a venit poate venii mai tarziu?dupa ct timp vine?
0
22-02-2010, ora 16:20
elektra_twice
Nu este medic/terapeut
elektra_twice
buna! in data de 12 ianuarie am facut avort spontan la 13 saptamani de sarcina. am inteles ca ciclul ar trebui sa vina undeva la o luna dupa. problema e ca in 4 februarie am sangerat putin, am crezut ca deja mi-a venit, dar a tinut mai putin de o zi. Am inceput sa ma intreb daca intradevar a fost ciclul sau altceva. in mod normal ciclul meu dura cam 3 max. 4 zile, niciodata o zi. Se poate sa fie vorba de o dereglare?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.