ciclu ciudat... de 7 zile nu s-a mai oprit. dar de doua - trei zile curge un lichid maroniu

29-04-2010
ana200
Nu este medic/terapeut
ana200
buna ziua,
Luna asta( aprilie), ciclul a intarziat 2 zile. (in martie am avut cm pe data de 24). de 7 zile nu s-a mai oprit. dar de doua - trei zile curge un lichid maroniu ca si atunci cand sunt in ultima zi de ciclu. asa ceva nu am mai patit si sunt un pic speriata pentru am avut contact sexual (am folosit prezervativ si nu am obs nimic ciudat) luna aceasta pe data de 9 si 10. este vreo sansa sa fiu gravida? poate s a fisurat pz si nu am observat. Multumesc celor care citesc mesajul
5 comentarii
0
29-04-2010, ora 17:57
ana200
Nu este medic/terapeut
ana200
nu raspunde nimeni :(
0
29-04-2010, ora 19:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Deci daca ai avut ciclu in martie pe 24 si spui ca in aprilie a intarziat 2 zile inseamna ca menstruatia deabea a venit acum trei zile [ pe 26 ]. Nu te speria caci nu esti gravida, daca tu zici ca secretia este putin altfel decat normal e posibil sa ai o infectie vaginala.Asteapta sa treaca sangerarea si mergi la ginecolog la un control.
0
29-04-2010, ora 21:06
ana200
Nu este medic/terapeut
ana200
Luna asta mi a venit pe 22 si in martie pe 24. eu am calculat ca trebuia sa mi vina pe 20 si de aceea am zis ca a intarziat 2 zile
0
01-05-2010, ora 15:52
mary86
Nu este medic/terapeut
mary86
buna ziua am si eu o intrebare, sunt la a 2a folie de mercilon si cand mai aveam de luat 4 pastile din folie am observat ca mi a venit ciclul , este normal ?
0
27-04-2018, ora 18:12
Dumydidi
Nu este medic/terapeut
Dumydidi
Bună ziua!am și eu o nelămurire. Și anume în data de 13 luna aceasta mi-a venit ciclul dar era de culoare maro închis amestecat cu rosu.și m-a ținut doar 3 zile fata de lunile trecute când mă ținea 5-6 zile plus ca mi-a venit regulat.Și în fiecare dimineață mi se face rau și îmi vine sa vomit mai ales când tusesc.va rog din suflet sa îmi spuneți și mie ce înseamnă toate acestea simtome plus ciclul.se poate sa fie vorba despre o sarcina?va multumesc și aștept răspunsul vostru.o zi buna tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: