chiuretaj

03-10-2010
florin_blondu_k7k
Nu este medic/terapeut
florin_blondu_k7k
buna ziua,

din mai multe motive, impreuna cu prietena mea, am hotarat ca nu putem pastra sarcina. am facut programare la un cabinet, ea a mers acolo pentru chiuretaj. interventia a durat 30 de minute dupa care i s-a spus ca nu a, , scos, , nimic pt ca are sarcina ascunsa. acasa, dupa 40 minute de la interventie a urinat sange. am contactat medicul care a facut interventia, si ne-a chemat la spital unde a avut loc a-2-a interventie de data aceasta cu anestezie totala...acelas raspuns.nu-l gasim.a transferat-o la un alt spital unde este internata si acum.dupa invesigatii amanuntite pritena mea are uterul perforat si embrion in evolutie.i se administreaza antibiotic pefuzabil si anume cefort fiind sub supraveghere cateva zile pana va suporta un nou chiuretaj si interventie chirurgicala pentru coaserea uterului.intrebarea mea este :
Care sunt sansele ca aceasta operatie si chiuretaj in acelasi timp, sa reuseasca avand in vedere ca este prima sarcina?

Multumesc!
1 comentarii
0
03-10-2010, ora 17:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
."sa reuseasca ".e o tragedie ce s-a intamplat.prima sarcina pierduta cu riscuri enorme.se va face bine dupa operatie, prietena ta isi va reveni, dar a fost cat pe ce sa ramana fara uter si mutilata pentru toata viata.de ce oare mai sunt persoane care inca nu au auzit de contraceptie?????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul