chist pe lobul urechilor

18-12-2011
Aly B
Nu este medic/terapeut
Aly B
Buna ziua
Va rog sa ma ajutati si pe mn cu aceasta problema..de prima data cand miam facut gauri in urechi(adica la 1 an) miau aparut ca niste chisturi mici si in fata si in spate, prima data am zis k nu suport aurul si din cauza asta mi iam scos, a doua oara miam pus cercei din argint sa intamplat la fel, iam scos si nu miam mai pus pana la 14 ani cand mi sa intamplat la fel, in schimb atunci miau crescut mai mari acele chisturi, dupa un an..Acum am 20 de ani si mam operat de acele chisturi acum 3 ani, doctorul mia spus ca sunt alergica la metale in urechi si daca ma opereaza nu o sa mai fie nici o problema, cu conditia sa numi mai pun cercei nikiodata..inca din vara au inceput sami creasca acele chisturi din nou din ce in ce mai mari si dureroase si nu stiu motivu k nimeni nu a mai auzit de asa ceva..si mam hotarat dupa sabatori sa ma operez din nou, dar vreau sa aud niste pareri din partea celor care au avut sau au auzit de acest subiect...Multumesc:)
5 comentarii
0
19-12-2011, ora 07:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
http://www.romedic.ro/cmi-orl-dr-flueraru/album
aici gasesti 2 poze a pacientei pana si dupa operatie
Este vorba de o hiperreactivitate a organismului, un exes de formare de tasut cicatricial.. se numeste Cheloid
Operat cu bisturiul, clasic, organismul reactioneaza ca si la un nou traumatism si cicatricea se reface.
este nevoie de o interventie fina unde incizia se face cu laser sau cu Radiofrecventa
0
19-12-2011, ora 23:40
Aly B
Nu este medic/terapeut
Aly B
domnule doctor as putea sa va trimit o poza cu acele chisturi sami spuneti o parere pentru ca nu e ca acelea de pe saitu care mi lati trimis dumneavoastra?!.
0
20-12-2011, ora 06:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. trimite poza pe adresa personala de hotmail
orlpascani.ro
0
23-10-2015, ora 11:37
R95rrr
Nu este medic/terapeut
R95rrr
Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pr mine cu ceva. Mi-am facut un piersing in nas de 2 luni si de ceva timp mi s-a facut o formatiune tare in jurul gaurii. Sunt putin cam speriata, va rog mult dca puteti sa-mi spuneti ce sa fac. Iar de doua zile mi-am dat cercelul jos! Multumesc!
1
25-10-2015, ora 18:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. acum mergi la un medic ORL
2 pe viitor.. inainte de a mai face interventii pe corp
analizeaza si riscurile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.