chist ovarian si uter fibromatos

08-01-2008
nariana
Nu este medic/terapeut
nariana
Buna!am 37 ani, am fost la medic si am facut o eco vaginala unde mi-a gasit uter usor lateral deviat stg, cu diam de 72/42mm, ovarul drept cazut in douglas cu chist de 53/35 si prezenta de lichid in douglas.ptr linistea mea a doua zi am mers si la alt medic care ma descurajat spunandu-mi ca am si uter fibromatos, in urma unui control normal.am fost astazi si mi-am luat rezultatul analizei ca 125 si se incadreaza in valorile normale(14, 20)am sunat doctorul ptr o pogramare la cabinet, dar mi-a dat prin tel sa iau duphaston timp de 3 luni dupa care sa merg la control.in familie nu am avut niciun caz mai special in legatura cu organele genitale sau mamare iar eu doar cate o raceala banala si atat.ce ma sfatuiti sa fac?sa iau acel duphaston?
1 comentarii
0
22-01-2008, ora 00:00
vali_valiy
Nu este medic/terapeut
vali_valiy
Eu te sfatuiesc sa consulti un alt medic in aceasta privinta pt ceea c spui k ai nu este chiar normal si nu trece doar cu duphaston.Eu sunt operata si mi-au scos ovarele si trompele in urma unor chisturi prea mari si in salon cu mine a fost operata o doamna de uter fibromatos si nu a patit nimic.T sfatuiesc sa mergi urgent sa consulti un alt medic sa fii sigura ca e totul in regula.Si ink ceva:nici eu nu am avut in familie kzuri si totusi...Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.