chist ovarian si rana pe col!!!

14-09-2010
alicia09
Nu este medic/terapeut
alicia09
buna seara, acum 9 luni am fost la un control ginecologic si am fost diagnosticata cu chist ovarian si o rana pe col si la babes papa nicolau mi-a iesit:lsil, am primit un tratament cu ovule, multe medicamente si irigatii cu femigin, am luat tratamentul si nu am mai fost la un control de atunci pt ca nu am avut nici un simptom nu am mai avut nici scurgeri decat foarte putine si din alea normale, dar acum de o sapt a inceput sa am urinari foarte dese si foarte dureroase si chiar si dupa urinare am o durere ingrozitoare, si oare toate aceste de la ce pot sa fie?raceala sau de la rana sau chist ?sau e posibil si de la un act sexual ?am intrebat multe prietene care ma speriau ca pot sa am cancer pe col, deaceea va scriu disperata ca sa imi da-ti un rrasp mai convingator si inca o ultima intrebare, afecteaza un contact sexual care il am odata la sapt, poate sa mi se agraveze boala?va multumesc!!!
1 comentarii
0
05-10-2010, ora 22:54
Dr. Radu Botezatu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Radu Botezatu
pentru L-sil exista tratament, nu trebuie neglijat. Urinarile foarte dese si dureroase se datoreaza unei infectii urinare. Contactul sexual nu poate agrava boala dar o poate intretine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cervicita cronică - rana pe colul uterin
  • Chisturile ovariene - important de știut
  •