chist ovarian

23-03-2012
deea_sv
Nu este medic/terapeut
deea_sv
Am 20 de ani si in urm unui examen mai ananuntit mi s-a descoperit un chist ovarian de 4 cm.Doctorita mi-a dat sa iau anticonceptionale Yasmine timp de 3 luni neintrurupt.Le-am luat in prima zi a ciclului menstrual si de atunci am inceput sa am niste dureri constante si destul de suparatoare.Am si niste scurgeri cu 1-2 picaturi de sange, albicioase si destul de consistente.Doctorul mi-a spus ca o sa am ceva scurgeri si sa nu ma ingrijorez.Dar este normal sa le am atat atat de mult?Sunt in a 16-a zi de tratament si sunt nevoita sa port un proteslip, absorbant ceva pentru ca imi patez destul de tare chilotul.
In pararel urmez un tratament pentru colpita cu Gynophilus (descoperit in urma unei examen de secretie pentru testul Babes Papanicolau) si mai iau si Cystone (medicamente naturiste) si beai de 3 ori pe zi ceai de coada soricelului si coada calului la indicatiile medicului pentru nisipul la rinichi descoperit recent.Ar putea interactiona cu restul tratamentelor pe care le urmez?
1 comentarii
0
28-03-2012, ora 12:03
raisuca
Nu este medic/terapeut
raisuca
buna ziua,
Din prospectele fiecarui medicament in parte am inteles ca:
anticonceptionalul ar fi cauza picaturilor de sange ca efect al acomodarii corpului cu anticonceptionalul. Daca nu prezinti si alte simptome atunci teoretic nu ai avea de ce sa te sperii. Daca ai si altele vorbeste cu medicul ginecolog si vezi ce-ti raspunde. Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.