chist ovarian

12-10-2011
roxi21
Nu este medic/terapeut
roxi21
buna ziua sunt din tecuci judetul galati si am 20 de ani.asi vrea un raspuns la o intrebare care pe mine ma framanta de cand am fost operata de chist ovarian la 13 ani.de la varsta de 13 ani am ramas decat cu un ovar acela fiind cel stang cel drept nu-l mai am, si de 5 luni de zile ma chinui sa raman insarcinata cu logodnicul meu si nu stiu sigur daca pot face copii daca am decat un singur ovar, mama mea stie problema mea si mai stie daca pot sau nu sa fac copii dar ea nu mia zis nimic in legatura cu asta niciodata ea nu a purtat cu mine o discutie.astept un raspuns de la dumneavoastra vreau sa stiu daca pot sa fac un bebe sau nu. va rog ajutatima macar cu un sfat
1 comentarii
0
12-10-2011, ora 19:36
pirvu steluta
Nu este medic/terapeut
pirvu steluta
daca la prima operatie ti sa scos ovarul, chiar si trompa daca ti s-a scos poti ramine insarcinata atita timp cit ai un ovar care functioneaza bine si uter totul este ok1 dar cel mai bine ar fi sa te uiti pe iesirea din spital sa vezi ce scrie daca nu o gasesti trebuie sa ai o discutie cu mama ta destul de serioasa despre aceasta tema
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: