chist ovarian

02-05-2010
carola
Nu este medic/terapeut
carola
Buna, si de data aceasta imi pun sperantele in voi ca-mi veti raspunde la intrebarile pe care le an.In uram cu o luna mi s-au descoperit 2 chisturi ovariene, in urama unui control ginecologic.imi intarzie ciclul menstrual( de 2 luni nu am avut), crestere in greutate si pilozitate faciala.Mi s-a prescris anticonceptionale Diane 35.Sincer nu le-am luat de teama, am citit prospectul si am vazut o gramada de contraindicatii, aventizari, atentionari cu privire la starea de sanatate si eventualele probleme care apar in urma administrarii acestui anticonceptional.Mi-e frica sa nu ma ingras de la ele, sa ma simt rau.Exista posibilitatea acesta ?
2 comentarii
0
03-05-2010, ora 01:39
bybyx20x
Nu este medic/terapeut
bybyx20x
ai face bine sa le iei daca nu... incearca *Jasmine* este mai eficient si mai nou, e posibil sa te ingrasi, sa slabesti sau sa ramai cum esti, dar nu pt o perioada f mare, e posibil sa nu te simti bine la inceput pana se acomodeaza organismul cu medicamentul, apoi e ok
0
31-08-2010, ora 14:26
mika_eu
Nu este medic/terapeut
mika_eu
am si eu o intrebare daca se poate am inceput sa iau anticonceptionale (diane35) de la prima zi de menstruatie la recomandarea meducului iar dupa a treia pastila de administrare am avut un contact sexual neprotejat si a ejacuat in mine as vrea sa stiu daca pot sa raman insarcinata mentionez ca pe prospect scrie ca dupa 7 pastilute este valabila contraceptia. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.