chist mamar

15-07-2011
tina13
Nu este medic/terapeut
tina13
Buna ziua, va rog sa ma ajutati putin, am fost la medicul ginecologic pentru o consultatie si pt.o ecografie la sani.Mentionez faptul ca am 44 de ani si de 3 ani am probleme cu menopauza, anul acesta nu mia mai venit deloc ciclul si am hotarat sa merg la ginecologie pt.un consult.Medicul mi-a facut eco vaginal, rezultatul e ok nu am absolut nimic, iar la sani mia facut o ecografie din care a rezultat ca la sanul drept am niste chiste de 3-5 mm.Doctorita a zis sa asteptam 6 luni sa vedem daca cresc si sunt benigni, va rog sa imi spuneti ce sa fac, sa astept sau sa mai cer si parerea unui alt medic, mentionez faptul ca sora mea a fost diagnosticata recent cu cancer la sanul stang, a fost operata de 2 zile si de aceea imi fac probleme acum.Ma gandesc ca poate e doar dereglare hormonala sau poate fi inceputul la ceva ce nici nu vreau sa ma gandesc.Va rog daca pute-ti sa ma ajutati cu un sfat.Va multumesc.
1 comentarii
0
15-07-2011, ora 15:13
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu sta in stres, face mai rau ca orice!
Daca la eco ti-au iesit aceste chiste micute si ti s-a recomandat sa refaci dupa 6 luni, e clar ca e ceva benign. Multe femei au asa ceva, apar si dispar, cu atat mai mult cu cat poate esti perioada de premenopauza.
Peste sase luni refaci, daca ai menstruatie, dupa zilele de menstruatie e cel mai bine.
Daca tot nu te linistesti, poti consulta un alt endocrinolog, iti poate da niste creme.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.