chist la ochi

18-05-2010
savu_n79
Nu este medic/terapeut
savu_n79
am un baiat de 5 ani.la ochiul stang i-a aparut o umflatura pe pleoapa de jos. am fost cu el la medic, mi-a dat niste picaturi sa-i pun de 6 ori pe zi dar tot nu i sa tras de tot.sa ma ingrijorez?ce imi recomandati?va multumesc.
7 comentarii
0
19-05-2010, ora 15:31
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Ne puteti spune diagnosticul? Din cele spuse de dumneavoastra, as banui ca este vorba despre chalazion; daca da si daca nu obtinem rezultate cu tratamentul medicamentos( preparate care contin corticosteroizi), se recomanda cura chirurgicala a chalazionului; Daca este vorba despre un chist, rezolvarea este numai chirurgicala;numai bine
0
19-05-2010, ora 15:45
savu_n79
Nu este medic/terapeut
savu_n79
BUNA ZIUA.DIAGNOSTICUL ESTE SALAZION INTERIOR.
0
19-05-2010, ora 16:41
savu_n79
Nu este medic/terapeut
savu_n79
dar la el nu este atat de mare ca la unele cazuri pe care le-am vazut pe internet(imagini).la el se situeaza pe pleoapa de jos langa nas si este putin mai mare ca boaba de orez.va multumesc
0
20-05-2010, ora 13:44
miha28
Nu este medic/terapeut
miha28
Recomand cu incredere, apelati la dr.A.Ciubotaru, Clinica Infosan, str.Polona, Bucuresti, singurul medic care a stiut sa -l scape pe baietelul meu de doi ani de chalazion, dupa un periplu la vreo 6 medici care recomandau operatia.Nu am vrut sa supun copilul la anestezie totala la acea varsta.Tratamentul dureaza cam 2-3 luni, rezultate excelente si fara recidiva.Acum avem 3 ani jumate.Multa sanatate!
0
20-05-2010, ora 15:55
savu_n79
Nu este medic/terapeut
savu_n79
multumesc dar sunt din valea calugareasca cum sa ajung exact acolo.imi trebuie trimitere?
0
20-05-2010, ora 18:59
miha28
Nu este medic/terapeut
miha28
Va pot da adresa exacta, gasiti detalii mai multe pe site-ul lor, www.infosan.com.ro, adresa e str.polona, nr.83, sector 1, bucuresti.pe site gasiti si harta, se ajunge usor.Nu stiu daca puteti sa veniti cu trimitere de la medicul de familie, este clinica privata, asta trebuie sa discutati cu ei.Oricum, daca va programati cereti in mod expres la dr.Andreea Ciubotaru, ea l-a facut bine pe Stefan.Eu nu am platit prea mult atunci, acum un an jumate, cam 50 ron.Multa sanatate va doresc.
0
20-05-2010, ora 22:01
savu_n79
Nu este medic/terapeut
savu_n79
va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Jumătate din populație va fi afectată de miopie până în 2050
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  • Mediul de iluminare influențează calitatea somnului, pleoapele nefiind atât de capabile să stopeze trecerea luminii
  •