chist glanda bartholin?

04-08-2010
andreea030
Nu este medic/terapeut
andreea030
ieri am observat pe labia mica dreapta spre vagin o umflatura ovala, cam cat un bob de mazare, destul de tare la palpare, in locul respectiv s-a facut un fel de pliu in piele si e ceva mai rosie decat restul zonei.nu ma deranjeaza, ma doare foarte putin daca apas(initial m-am gandit ca e un cos si am vrut sa-l storc, dar e prea departe de firele de par ).am cautat pe net si tind sa cred ca e un chist al glandei bartholin.

de opt zile fac tratament pt candidoza cu macmiror ovule + macmiror crema vaginala.(am luat si fluconazol 100 de doua ori la interval de o saptamana).e posibil sa fi aparut de la tratament?

e tarziu sa merg la medic dupa ce termin tratamentul (mai am 4 zile)?
exista si alt tratament inafara de antibiotice, pt ca nu as vrea sa imi reapara candidoza.
multumesc.
2 comentarii
0
18-09-2011, ora 16:35
cristina.pope
Nu este medic/terapeut
cristina.pope
As vrea sa stiu daca ti-ai disparut ce ai avut..si eu am la fel de 2 zile si nu stiu ce e.ai putea sa imi trimiti un mesaj pe adresa mea de mail sa imi spui cum ai scapat de asa ceva si ce anume este -*

merci mult


(*modificat de admin)
0
25-09-2011, ora 22:28
andreea030
Nu este medic/terapeut
andreea030
intr-adevar era un chist al glandei bartholin, care a disparut de la sine fara nici un tratament dupa o saptamana si ceva.de atunci mi-a mai aparut inca o data si la fel a disparut fara sa-i fac nimic.
eu zic sa nu te sperii, iti va trece(desi cred ca ti-a trecut deja).sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.