chist de canal tireoglos suprainfectat

30-03-2008
ani_costi@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ani_costi@yahoo.com
ma intrebam daca mai exista cineva cu diagnosticul acesta, pt ca la noi se intapla a sasea oara si in afara de drenaj am incercat o operatie pt eliminarea ramificatiilor inflamate.copila are 5 ani si asta se intampla de trei ani, in acest timp atat inainte cat si dupa drenaj urmeaza un tratament perfuzabil.
3 comentarii
0
19-02-2009, ora 17:52
PARASCHIV CAMELIA
Nu este medic/terapeut
PARASCHIV CAMELIA
ma numesc Camelia.Fetita mea in varsta de 12 ani a fost operata de 4 ori de chist de canal tireoglos.Perioadele dintre operatii au fost de cel mult 2 ani.anul trecut a fost operata ptr a 4 a oara la sp Coltea, in luna septembrie si acum, dupa 5 luni s-a refacut. Am fost la cei mai buni medici din Bucuresti.Nimeni nu stie sa ma lamureasca in ce conditii recidiveaza si pina cind.Intrebarea mea este :medicii de la noi nu stiu foarte multe despre aceasta boala? oare in afara se stiu mai multe? iti garanteaza cineva ca odata facuta operatia nu se mai ivesc recidive? exista alte metode?va multumesc!
0
20-02-2009, ora 21:31
ani_costi@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ani_costi@yahoo.com
credem ca la urma urmei totul tine de rezistenta organismului la viroze, boli.noi suntem din satu mare iar scaparea noastra sunt medicii din cluj.putem vb mai multe pe mess
0
11-08-2009, ora 18:30
vali97
Nu este medic/terapeut
vali97
Buna ziua! As dori sa stiu cat ar costa operatia pentru un copil de 4 ani. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.