chist cutanat pilonidal

02-02-2009
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
iubitul meu in vara anului 2008 a fost operat de chist cutanat pilonidal.. au trecut aproximativ 8 luni si operatia nu i s'a inchis. acum in februarie este programat pentru o alta operatie. infectia i s'a extins in partea de sus, spre noada. Din operatie ii curge un lichid galbicios si cu urme de sange.. iar la nivelul operatiei ( inciziei ) face o mucoasa alba ce pare a fi infectie.. dar eu una cred ca este un lichid eliminat de muschii ce incearca sa se refaca din acea zona.

practic medicii din bucuresti au spus ca acel chist este facut din cauza stresului si a stilului de munca si statului foarte mult al birou. practoic doin ceea ce mi'au explicat acel chist era format din infectie, grasime si fise de par ce aveau o forma de ghem. tin sa mentionez si asta chiar m'a speriat ca acea operati este foarte adanca la cativa milimetrii de coloana..si infectia nu i'a ajuns in sange.


ce este de facut ?
am inteles ca undeva in iasi cred ca spitalul cantacuzino se numeste, este un institut specializat in descoperirea in laborator a antibioticelor speciale pt tipul de infectie pe care'l ai, dar pentru asat trebuie doar ca spitalul la care t eoperezi sa iti recolteze acea infectie si sa o trimita la laborator pentru investigatii.. as vrea un raspuns cat se poate de complex pentru aceasta problema.
1 comentarii
0
02-02-2009, ora 21:53
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
as vrea un raspuns cat mai repede.. ma termina psihic situatia si ma depaseste...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.