chist arahnoid

23-02-2015
BogdanMocu
Nu este medic/terapeut
BogdanMocu
Buna ziua..am dureri de cap cam din luna august 2014 am facut tomograf si rmn ai mi.au confirmat prezenta unui chist arhnoid pe partea stângă..am facut vizita la ochi si e totul bine..analize sânge bune..dar eu continui sa am dureri zilnice de cap( nu intr.o zona anume).Cineva aici care îmi poate recomanda ceva mai sugestiv?? Mulţumesc
10 comentarii
0
23-02-2015, ora 11:35
BogdanMocu
Nu este medic/terapeut
BogdanMocu
As dori sa adaug ca săptămâna trecută am fost dus cu ambulanta la spital de la munca pentru ca mi se încleştaseră mâinile..nu.mi mai simteam fata si stomacul...aveam furnicaturi pe fata si stomac..."tremura" fata si stomacul...si nu mai puteam vorbi coerent. Medicii au dat vina pe atac de panica dar toate acestea au survenit intr.o dimineata când eram foarte vesel si binedispus pana la un moment dat când mi s.a facut rau si am vomat de 3 ori!!
0
23-02-2015, ora 14:05
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Ce schema de tratament aveti?
0
23-02-2015, ora 14:31
BogdanMocu
Nu este medic/terapeut
BogdanMocu
Ca si tratament nu am nimic...doctorii spun ca sunt sănătos si ca nu am nimic...astazi am facut programare la un centru de cefalee..iar joi am o altă vizita la neurologie. Iau Xanax ca si calmant. Multumesc
0
19-03-2015, ora 20:05
miha26ariana
Nu este medic/terapeut
miha26ariana
Buna Bogdan..Ce ai mai facut, ai mai fost la neurologie?Daca vrei sa vb.despre chist contacteaza-ma.si eu m-am operat acum 1 luna de chist arahnoidian.
0
25-08-2015, ora 18:52
maria.oncea
Nu este medic/terapeut
maria.oncea
Buna ziua, as avea o intrebare: miam facut un rmn si am aflat ca am un chist arajnoid cu 2, 3 cm pe 1, 3 cm... E grav?? Ce se poate face?? Va multumesc!!!
0
25-08-2015, ora 19:39
miha26ariana
Nu este medic/terapeut
miha26ariana
Buna!!!Ai simptome?dacă nu ai simptome, nu ai ce să faci!!Să faci un rmn la an, să vezi dacă creşte chistul!!
0
25-08-2015, ora 23:46
maria.oncea
Nu este medic/terapeut
maria.oncea
Ista e deja al treilea rmn care lam facut si tot crestea pan acuma... Simptome am: am dureri fff mari d cap, mai ales dup efort fizic... Ce as vrea sa aflu este daca e grav sa ai astfel de chist sau nu?????
0
26-08-2015, ora 09:51
miha26ariana
Nu este medic/terapeut
miha26ariana
Buna ziua!Trebuie să va duceţi la un neurochirurg!Eu am avut multe simptome, şi a trebuit să mă operez!!dacă vreţi să vb mai mult va dau mailul meu!!-*!!O zi buna

(*modificat de admin)
0
26-08-2015, ora 12:16
BogdanMocu
Nu este medic/terapeut
BogdanMocu
Buna ziua din nou...dupa mult timp vin cu ceva noutati sa zic...din data de 13 mai nu mai am dureri de cap decât atunci când fac sport mult..deci implicit efort fizic mare..dar durerile nu sunt de lunga durata si nu sunt la fel de intense. In decembrie trebuie sa fac un alt rmn..sau tomografie!
0
26-08-2015, ora 12:26
miha26ariana
Nu este medic/terapeut
miha26ariana
Mă bucur Bogdan ca te simţi mai bine!!Sănătate multă îţi doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •