chiar am nevoie de parerea dumneavoastra

01-10-2006
Mihaella
Nu este medic/terapeut
Mihaella
Buna seara (caci e seara acum cand va scriu) am descoperit cu o zi in urma ca sunt insarcinata, in maxim 1 luna, in conditii normale as fi fericita, problema este ca eu am tratat o infectie urinara cu zanocin (am inceput tratamentul pe 18 septembrie timp de 7 zile) iar saptamana asta incepand de marti am luat ampicilina 500mg la 6 ore si 1tb movalis pe zi pentru un abces la maseaua de minte care imi da batai de cap de cateva luni. In ultimele 3 luni am luat destul de multa ampicilina si antiinflamator pentru maseaua asta pe care nu am scos-o la timp. Intrebarea mea este daca are rost sa duc aceasta sarcina pana la capat sau mai buine sa renunt la ea ? Cea mai mare frica pe care o am este aceea ca fatul ar putea fi afectat de tratamentele astea si dezvoltarea lui sa fie problematica si cu malformatii, si asta chiar nu imi doresc. Va multumesc pentru rabdarea de a-mi fi citit problemele.
1 comentarii
0
02-10-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Mihaela, mergi la un medic ginecolog, povesteste-i toate aceste lucruri si acesta te va indruma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul