chiar am nevoie de ajutor !!!! dureri in partea dreapta langa operatia de apendicita

28-05-2007
nikole
Nu este medic/terapeut
nikole
Buna ziua... as avea si eu o intrebare daca se poate... si sper sa primesc un raspuns fie el si de rau... am 21 de ani si in urma cu 3 ani am inceput sa am dureri in partea dreapta jos.. am tot amanat operatia de apendicita pana cand in 13.10.2005 am ajuns si pe masa de opratie.. m-am simtit super ok dupa operatie, am iesit in 2 zile de acolo... dupa operatie in schimb am inceput sa am probleme grave cu stomacul, dureri destul de mari dar pe care le tin sub control cu Venter si Omeran.. au inceput sa dispara deja, insa de vreo 3 luni a aparut o alta problema. au reaparut durerile in partea dreapta. langa operatie. Am fost la diferiti doctori si mi-au spus ca e de vina aderenta de la operatie. Insa nu cred ca o simpla aderenta iti poate da o asa senzatie : tot am impresia ca imi firbe partea respectiva, exact cum fierbe apa.. dupa care durerea se lasa pe picior pe partea frontala pana la rotula... dupa nici jumatate de ora imi amorteste tot piciorul si ma misc greu... am luat Aulin ( asa cum mi-au zis toti doctorii ) insa degeaba...durerea reapare.. va rog sa-mi spuneti ce as putea sa mai fac.. deja nu mai suport ! Va multumesc !
1 comentarii
0
14-06-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
E f greu de spus ce e pe baza tabloului descris de dvs, dar in mod cert, primul lucru care trebuie facut e un consult chirurgical la chirurgul care v-a operat. De asemenea, trebuie facute niste analize(VSH, hemoleucograma, uree, creatinina, sumar urina-ultima din ele in ideea unei infectii urinare sau litiaze urinare), dar f important ar fi de facut o radioscopie abdominala pe gol, o echografie abdominala. Nu in ultimul rind, un examen ginecologic ar fi bine-venit, intrucit ma gindesc intre alte ipoteze si la o metroanexita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.