cervugid

23-07-2012
gianna d
Nu este medic/terapeut
gianna d
buna ziua! mi-a fost diagnosticata o cervicita inflamata si voiam sa stiu daca as putea folosi ovulele CERVUGID. am auzit ca sunt foarte bune. voiam sa aflu si parerea unui medic despre aceste ovule. precizez ca nu ma aflu in Romania si pt ca ma pregatesc sa vin in vacanta intentionam sa le cumpar.
4 comentarii
0
23-07-2012, ora 19:48
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca tot vii in vacanta acasa repeta controlul ginecologic [ + ecografie + examen secretie vaginala + test Papanicolau ]..Apoi iti vei lua ceea ce trebuie.
0
24-07-2012, ora 12:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
gianna d ovulele cervugid sunt foarte bune pentru ce ai tu insa nu stiu cate zile sa le iei, asta medicul iti recomanda. Poti folosi o cutie, oricum rau nu iti fac absolut deloc.
0
24-07-2012, ora 21:22
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
eu am fost diagnosticata cu cervicita si mi s-a dat ca tratament septovag(spalaturi vaginale) si cervugid...12 zile...tratament pe care trebuie sa-l repet 3 luni, dupa fiecare menstruatie
Sfat: Oricate pareri ai cere si oricate sfaturi ti s-ar da, recomandarea medicului trebuie sa fie cea pe care s-o respecti
0
20-04-2018, ora 13:03
AmaliaMrs
Nu este medic/terapeut
AmaliaMrs
Buna ziua!
As dori si eu un sfat in legatura cu ovulele Cervugid. Am mers la farmacie fara sa mai apelez la un medic ginecolog, cu o problema de genul: scurgeri vaginale apoase insa pe alocuri usor branzoase, care recent au dezvoltat si un miros neplacut, deasemenea o usturime in zona externa a labiilor care deranjeaza in timpul urinarii. Pe baza a ceea ce am descris farmacistei, aceasta mi-a oferit ca si solutie, un tratament pe baza de Diflucan (doua pastile pe care trebuie sa le iau la interval de 5 zile), Tantum Rosa pliculete si irigator pt spalaturi vaginale o data pe zi, seara, si administrarea unui ovul Cervugid in fiecare seara timp de 12 zile.
Problema mea este ca nu am intrebat ce fac atunci cand imi vine ciclul. Continui cu spalaturile seara si cu ovulele sau intrerup?
Si o alta problema este faptul ca deja am apucat sa incep tratamentul iar ciclul imi vine in 8 zile de azi... azi fiind prima zi in care am luat pastila de Diflucan si diseara urmand sa fac si spalaturile si ovulul.
Ma puteti ajuta va rog cu un sfat?... cand imi vine menstra ce fac? Intrerup tratamentul sau inca fac spalaturi si bag si ovulul?
Mentionez ca am citit pe prospect sa vad daca exista aceasta informatie la medicament insa nu se ofera nici o explicatie pt perioada menstrei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: