cervicita cronica eroziv-proliferativa

27-06-2012
roxy.love20
Nu este medic/terapeut
roxy.love20
Am nascut acum 3 ani, si de atunci nu am mai fost la ginecolog pana acum.Mi sa zis ca am cervicita cronica eroziv-proliferativa, sunt putin speriata ca nu stiu din ce cauza pt ca nu am avut relatii sexuale decat cu sotul meu.Va rog sa imi spuneti daca se trateaza, eu am primit ca si tratament: Zanocin, Metronidazol, Aflamil, Cervugid.
6 comentarii
0
27-06-2012, ora 20:18
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Controlul anual la ginecolog este obligatoriu, , , Asa se afla din timp orice ar fi la nivel ginecologic.
Nu te speria, fa-ti tratamentul si refa analizele. PAP si analiza secretiei le-ai facut?
Fidelitatea reciproca conteaza in sanatatea genitala, dar nu garanteaza ca nu pot aparea anumite afectiuni. Sa intrebi daca trebuie sa faca si partenerul vreun tratament, daca aveti ceva transmisibil, sa nu va reinfectati reciproc.
Sanatate!
0
29-06-2012, ora 16:32
roxy.love20
Nu este medic/terapeut
roxy.love20
Am primit rezultatul de la PAP este C III, MI SA ZIS SA CONTUI TRATAMENTUL CU CERVUGID, SPUNETI-MI VA ROG ESTE CANCER, DR. A ZIS CA MAI ESTE PANA LA CANCER, DAR EU VREAU SA STIU SIGUR.VA MULTUMESC PENTRU CA MI-ATI RASPUNS.
0
29-06-2012, ora 16:39
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ce mai scrie pe buletin?

Daca e CIII inseamna ca e o inflamatie foarte serioasa, dar nu e cancer.
Testare ptr HPV nu ti-a indicat?
Ovulele cervugid sunt foarte bune si iti pot normaliza PAP.
0
29-06-2012, ora 17:49
roxy.love20
Nu este medic/terapeut
roxy.love20
CEP-SUPERFICIALE +
CEP-INTERMEDIARE + +
CEP-PARABAZALE +
CEP-BAZALE +
CE-ENDOCERVICALE +
CE-METAPLZIATE +
PMN +
LIMFOCIT +
BACILI DODERLEIN +
MICROCOCCI +
MODIFICARI LOCALE : METAPLAZIE
CONCLUZII SI RECOMANDARI :L SIL CU HPV SI ASC-H.
ASA ARATA BULETINUL DE ANALIZE.
VA MULTUMESC
0
29-06-2012, ora 19:02
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Exact cum banuiam. O inflamatie serioasa ce se poate trata daca te tii de tratament si reevaluari. Dupa tratament sa-ti faci o colposcopie. Bucura-te de copil, nu sta stresata, dar sa ai mare grija de tine, poate ar tb sa-ti faci si genotiparea HPV.
Deci, NU este cancer.
Numai Bine!
0
26-09-2012, ora 09:46
roxy.love20
Nu este medic/terapeut
roxy.love20
Buna ziua mi-am refacut testul PAP si mia iesit acum C II bineinteles am urmat tratamentul, dar acum am alta problema se pare ca sotul meu are SCULAMENT dar eu miam facut saptamana trecuta PAP.Daca as avea si eu sar fi vazut la PAP.Eu mai am tratament de urmat pt cervicita si nu stiu ce sa fac eu nu sunt in tara, nu am nici o simptoma mai ciudata.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: