cervicita

18-04-2008
dienutza08
Nu este medic/terapeut
dienutza08
buna ziua... acum cateva zile am fost la medicul ginecolog si mi-a zis ca am o infectie la ovare si o rana pe col... mi-a dat ca tratament niste ovule numite cervugid, antibiotice (zanocin) si un calmant(ketonal). as vrea sa stiu daca pot aparea complicatii dupa ce imi termin tratamentul... i-am spus ca am citit pe net despre rana pe col si m-a cam ingrijorat..dupa ce imi voi termina tratamentul am sa ma duc la un control si el mi-a zis ca imi va face si un test... habarnu am despre ce este vorba... as vrea daca se poate sa imi raspunda un medic sa ma lamureasca in privinta asta... mi-ar fi de folos orice parere. va multumesc
2 comentarii
0
21-04-2008, ora 00:00
dolar
Nu este medic/terapeut
dolar
tratamentul este bun de urmat, iar testul papanicolau pe caremedil ti.l va face va exclude din calcul un posibil cancer de col. in principal daca urmezi tratamentul cu strictete si ai o igiena corespunzatoare nu ar trebui sa fie probleme. numai bine
0
23-04-2008, ora 00:00
dienutza08
Nu este medic/terapeut
dienutza08
iti multumesc pentru raspunsul pe care mi l-ai dat. de cand urmez tratamentul ma simt mai bine. dupa pasti am sa ma duc la un control si am sa iti zic rezultatul. iti multumesc inca o data pentru parerea ta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: