ce sa mai fac?

20-10-2011
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
Buna ziua.Am o 'usoara 'raceala.Se manifesta prin senzatia de ureche infundata de parca as avea un butoi in cap.Am fost la orl timpanul e ok...insa am o deviatie de sept si cica trompa lui eustache imi este infundata.Cum sa procedez sa se desfunde mai repede.Imi pun picaturi olynth si iau paracetamol sinus nurofen raceala si gripa si aspirina.trebuie sa opereze deviatia de sept...dar ca sa dispara senzatia asta de ureche infundata cum procedez...si parca cand imi frec pielea capului ma trec niste fiori.sau cand ajung pe un deal am senzatia ca se desfunda de la presiune.
4 comentarii
0
20-10-2011, ora 19:07
Dr. Hănţăscu Ionuţ
ORL - Otorinolaringologie, Iasi
Dr. Hănţăscu Ionuţ
E probabil o otita seroasa acuta din cauza usoarei 'raceli". Ar trebui sa dispara senzatia cu tratamentul recomandat in cateva zile pana la 2-3 saptamani chiar. Ar mai putea ajuta niste aerosoli, spalaturi nazale cu apa de mare. Pt. o rezolvare definitiva, operarea deviatiei de sept daca acesta a fost diagnosticul, dupa ce se videca acest episod acut.
0
20-10-2011, ora 19:29
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
va multumesc de raspuns
0
21-10-2011, ora 08:51
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
completez ca atunci cand imi frec pielea capului simt asa niste fiori reci si parca frec pe timpan...mam saturat
0
21-10-2011, ora 14:45
andbalalau
Nu este medic/terapeut
andbalalau
simt ca am apa in urechea stanga.ce sa mai fac ca nu mai suport...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • Urechi înfundate
  •