ce sa facem pentru a avea un copil?

02-10-2006
scufita
Nu este medic/terapeut
scufita
buna ziua!
noi nu avem decat 3 luni de cand ne chinuim sa facem un copil dar in aceste 3 luni am avut contact aproape in fiecare in fiecare zi si mai ales in perioada dintre zilele 12-15 ale ciclului menstrual dar totusi nu am ramas gravida.azi este ziua a 27-a si am facut un test de sarcina care este tot negativ. Dl. dr. Suciu de la spitalul Polizu la care ma duc in prezent mi-a dat Duphaston pe care trebuia sa-l iau din ziua a 16-a pana in ziua a 25-a dar eu le-am luat din ziua a 14-a dupa cum scria pe prospect pentru ca am uitat perioada pe care mi-o zisese dansul.e posibil sa aiba vreo legatura asta cu faptul ca nici luna aceasta nu am ramas insarcinata?si mai vroiam sa va intreb daca exista cumva un fel de terapie naturista care sa ma ajute sa raman mai repede gravida. am uitat sa mentionez ca pe ovare mi-a vazut dl dr mai multe chisturi mai mici pe care din cate spunea dansul s-ar putea sa le am din nastere si nu sunt asa periculoase si am si uterul retrovers.
va multumesc!
2 comentarii
0
22-06-2007, ora 00:00
elenah
Nu este medic/terapeut
elenah
Incearca tratamentul cu produse apicole al d-lui Vasile Andritoiu din Tg.Jiu.Articole despre dansul gaseti pe net(adresa si nr.tel, la fel), in Formula As.Bafta!
0
15-05-2008, ora 00:00
MIHAELA.IBIZA
Nu este medic/terapeut
MIHAELA.IBIZA
EU AM AVUT O EXPERIENTA FOARTE NEPLACUTA IN SPITALUL POLIZU AM AJUNS IN TARA INSARCINATA IN 7 LUNI, DUPA MAI MLTE EXPERIENTE NEPLACUTE CAUTAND UN DOCTOR CARE SA MA ASISTE LA NASTERE AM FOST TRATATA CA UN STRAIN IN TARA LUI PUR SI SIMPLU MA TRIMETEAU DIN SPITAL IN SPITAL, IN CELE DIN URMA GHINIONUL MEU A FOST SA DAU PESTE DOAMNA. ZORZAN LA SPITALUL POLIZU.AM FOST DE CATEVA ORI LA CONTROL
AM IMPLINIT 9 LUNI SI ZICEA CA NU E NICI O SCHIMBARE CA NU E DILATA COLUL S.A.M.D
FORTATA DE IMPREJURARI M-AM INTERNAT PT CA URMA SA FIE TREABA CU FRANCOFONIA IN BUCURESTI SI A TREBUIT SA MA INTERNEZ ABIA CAND AM AJUNS LA 9 LUNI SI JUMATATE MI-A PROVOCAT NASTEREA SI ASTA DUPA MAI MULTE INSISTENTE ALE MELE IN TIMPUL CAND EU ERAM IN SALA DE NASTERE DOAMNA ERA AFARA SE JUCA CU CAINII DIN CURTEA SPITALULUIEU AM STAT CAM 8 ORE IN TRAVALIU INTRE TIM NU STIU DACA A VENIT O DATA SAU DE 2 ORI LA MINE PANA CE COPILUL NU A FACUT TAHICARDIE APOI AM FOST DUSA LA OPERATIE SI MI S-A SPUS CA COPILUL NU O SA TRAIASCA DAR MULTUMESC LUI D-ZEU ESTE FFFFFF BINE, AA DUPA CE MI-A RUPT APA M-A TRIMIS PE HOL LA SOTUL MEU CU PROSOPUL INTRE PICIOARE SA IAU BANI PT ASISTENTE CARE NU MA-U AJUTAT CU NIMIC INTRAU IN CAMERA SI SE UITAU IN OGLINDA CAM ASA E IN TARA TA.DACA AM SA MAI FAC UN COPIL SIGUR IN ROMANIA NU TOT CE VREAU SA VA SPUN E SA VA FERITI DE DR ZORZAN BAFTA FETELOR
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •