dupa avort am o scurgere maronie insotita de o durere de burta in partea de jos

09-05-2008
laza
Nu este medic/terapeut
laza
bua ziua, am facut un chiuretaj cu 3 luni in urma si acum am o scurgere maronie insotita de o durere de burta in partea de jos, in luna martie primul ciclu dupa churetaj ma tinut aproape 3 saptamani dar binenteles cu sangerari usoare, urmatoarea luna cilcul aveni normal dar dupa cateva zile de cand mia treut au aparut scurgeri maronii insotite de dureri de burta ce pot face?Doctorul ginecolog mia dar antiinflamatoare dar tot nu mia trecut, in prima luna de menstra dupa chiuretaj am facut si o infectie urinara am tratao dar acum chiar nu stiu ce sa ma fac astept raspuns multumesc
2 comentarii
0
09-05-2008, ora 00:00
vera vladut
Nu este medic/terapeut
vera vladut
Si eu am avut asa ceva dar nu dupa chiruretaj ci dupa o amenoree secundara. Am facut infectie sub tratament cu antibiotice, poti sa iti dai seama. Nici dupa o luna nu mi-am revenit complet.
Anexita bilaterala, metroanexita, colpita, infectie si altele. M=am disperat de atatea medicamente.
Dureri de burta, nu mai vorbesc. Am luat zanocin de 400 1 tb pe zi dimineata( 10 zile), 2 fiole de polidin pe zi( timp de 5 zile), ketonal -duo de 150 1 seara ( 10 zile).
Din ce spui eu cred 90 % ca ai o infectie si ca ai facut-o dupa chiuretaj daca nu ai luat antibiotice. Eu dupa chiruretaj tot timpul luam antibiotice pt ca imi dadea medicul.
Nu iti strica un control la alte medic daca asta te-a dezamagit si un ecograf cu videocolposcopie.Este foarte intresant. Nu e prea placut dar merita sa stii cum stai.
Toate cele bune!
Poate iti raspunde si vreun medic de pe aici.
Chiar sunt curioasa ce iti spune!
Pa

Asta e reteta data de doctorul ginecolog si am respectat-o
0
10-05-2008, ora 00:00
laza
Nu este medic/terapeut
laza
multumesc pentru sfat chiar poate o sa vada un medic sami raspunda
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sângerarea vaginală după chiuretaj
  •