ce pt face pana cand ajung la medic?

12-02-2010
catalinutza
Nu este medic/terapeut
catalinutza
In luna decembrie am facut o pauza de la tratamentul cu Logest, in acea perioada am fost foarte racita si am luat antibiotice, in ianuarie am reinceput tratamentul cu Logest din prima zi de menstruatie. Menstruatia a durat 4 zile dupa care am avut parte de ceva sangerari usoare si de durere in timpul actului sexual (mentionez ca si in timpul acesta luam antibiotice chiar si injectabil). Intr-o saptamana mi-a trecut sangerara, am fost si la ginecolog si a spus ca totul ese ok, e din cauza antibioticelor pt ca organismul meu trebuie sa se reobisnuiaca cu anticonceptionalele si de aceea am avut acea sangerare care a trecut. Acum sunt la inceputul celei de a doua luna de anticonceptionale si am observat ca mai nou am o secretie alb-galbuie si mancarime in zona genitala+ dureri in timpul actului sexual.
Am mai avut exact aceasta problema acum 2 ani dar am fost la ginecolog si in 2 sapt mi-a trecut. Stiu sigur ca este din cauza antibioticelor dar as dori sa stiu ce pot face ( ce tratament as putea lua) pana cand ajung la medic deoarece medicul meu ginecolog este foarte ocupat si inca nu am reusit sa-mi fac o programare. Sper ca cel tarziu saptamana viitoare sa reusesc.
1 comentarii
0
13-02-2010, ora 05:50
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
S-ar putea sa fie vorba de o candidoza in cazul dv. Ar fi bine sa renuntati la anticonceptionale, altfel mereu veti avea probleme.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.