ce pot sa am ?

30-04-2009
oananbn
Nu este medic/terapeut
oananbn
am avut de 3 ori bronsita si am dat in pneumonie si am si sinuzita, am facut tratamente cu pastile, aerosol si mi a trecut receala, nu si sinuzita..dimineatza mat trezesc cu cheaguri de sange in nas si ma doare capul in fiecare zii si gatul, maxilarul, am stari de oboseala, ma dor ochii si imi vine mereu sa dorm :))si cu plamanii( stiu ca nu dor, dar pe mine ma doare in spate si in piept, raman blocata si ma mai inteapa si inima si imi amorteste bratul stang cand dau de frig sau fum de tigara sau mananc ceva rece.Ce pot sa am? si ce sa fac sa mi treaca ? Multumesc !!!
2 comentarii
0
30-04-2009, ora 20:41
adela_simion
Nu este medic/terapeut
adela_simion
offffff/ uite ca si eu am fost tratata cu antibiotice si expectorante din 20 ianuaarie pana in urma cu 2 zile. si ce crezi ???? tuseam f tare, toata noaptea, ma durea mana, muschiul inimii, plamanii.pan ala urma am cerut medicului de familie trimitere la pneumologie pe viilor. stii ce era ??? astm moderat. 60, 5. acum iau seretide si am terminat cu toate durerile, nici macar nu mai tusesc. am dat doar 2 pufuri si ma simt ca inainte d eluna decembrie cand a inceput povestea.
0
27-06-2009, ora 21:33
ion_marinica
Nu este medic/terapeut
ion_marinica
Mi se intimpla uneori atunci cind inghit ceva alimente lichide sau si o inspiratie mai puternica sa mi se blocheze respiratia si nu mai pot sa inspir aer avind o senzatie de sufocare. E ca si cind o supapa nu mai imi da voie sa inspir. Dupa citeva secunde daca incerc sa inspir pot sa fac lucrul acesta dar cu zgomot ca un horcait si nu totdeauna suficient pentru a-mi umple plaminii in mai multe incercari. Daca imi controlez in timp respiratia reusesc dupa 30-40 sec. sa revin la normal. De expirat imi este mai usor dar ma tem sa dau tot aerul afara din plamini. Cel mai des am obsevat ca mi se intimpla atunci cind mincarurile sunt picante. Mi se intimpla de vreo 8 ani si de cite 2-3 ori pe an. Am fost la ORL-ist dar nu am un rezultat concludent. Pot sa aflu de ce mi se intimpla si ce medicatie se impune
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.