ce poate fi?

25-11-2015
alinast
Nu este medic/terapeut
alinast
Buna ziua,
In urma cu o luna jumatate am facut un efort mare (cu ridicari greutati si efort fizic mare )urmat de dureri de spate mari care au necesitat tratament si proceduri medicale.Ca tratament am luat Ketonal forte, mydocalm, omez, apoi am schimbat pe arcoxia, dexa, si tramadol.Facand alergie la arcoxia am revenit din nou la ketonal forte, mydocalm si tramadol inj.Totodata am facut si o infectia la masea si a trebuit sa iau augumentin 5 zile+fluconazole.De atunci ma doare tot abdomenul:de sus, parca mancarea se opreste acolo si ma 'umflu', in partea stanga sub coasta, coboara pe dreapta pana la ovar, apoi o durere transversala de la un ovar la altul, si chiar si in partea stanga a abdomenului.Durerea iradiaza in si la 'sale' si la rinichi.Uneori am avut si diaree.Ma balonez, uneori imi borboroseste.Am facut o ecografie dar este normala.Acum iau omez, ceaiuri, no spa.Durerea nu cedeaza.Nu e puternica dar este sacaitoare.Balonarile si mancarea care imi sta in capul pieptului le-am mai avut, in special in sezonil toamna-iarna.Mentionez ca mananc repede de obicei, uneori nu prea mestec bine.Ma intrept si cate menopauza. Spuneti-mi va rog ce poate fi, ce trebuie sa iau, sau daca mai trebuie sa mai fac alte investigatii.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.