ce poate fi?

21-09-2007
lorenna_rubia
Nu este medic/terapeut
lorenna_rubia
ma numesc lorena si am o mare problema.am 2 baietei (gemeni) carora, la 2 luni dupa nastere, a inceput sa le iasa pe corp niste basicute pline cu un lichid incolor.locuim in spania iar medicii de aici mi-au spus ca e o boala de piele ereditara si ca nu se poate stopa aparitia basicilor dar ca cu timpul se va ameliora pana la disparitia completa.mi-au dat ca tratament doar un lichid care ajuta la uscarea acestora si o crema cu antibiotic.este diagnosticul corect?va rog sa imi raspundeti. va multumesc anticipat
2 comentarii
0
21-09-2007, ora 00:00
dr alexandru
Identitate neconfirmată
dr alexandru
Te rog sa mai dai detalii despre aspectul "basicutelor": unde apar, cat sunt de mari, etc. La prima "citire" pare a fi vorba despre dermatita buloasa cronica a copilariei, aceasta fiind intr-adevar o boala cu componenta genetica ce se amelioreaza sau dispare total in cativa ani.
0
15-02-2010, ora 16:09
marinadragomir
Nu este medic/terapeut
marinadragomir
buna ziua! sotul meu are o problema si nu stiu ce sa-i fac si poate ma ajutati d-voastra.deci in urma cu aprox 2 luni si-a scos o masea si probabil stomatologul i-a spart sinusul ca a doua zi se clatea cu ceai de pelin in gura si-i iesea tot pe nas si simtea cand respira ca-i intra aer acolo, l-am sunat pe stomatolog si ne-a spus k a avut infectie si k sa i-a antiinflamatorii si ca o sa-i treaca, intr-adevar intr-o sapt si-a revenit tin sa mentionez ca-l durea f tare partea dreapta a fetei acolo unde avea prb. dar acum de doua zile ii curge de pe nara drepta pe nas un lichid verde-galbui sau cateodata galbui si care miroase urat si-l doare f tare de la nas in sus pe partea dreapta exact acolo unde a fost maseaua cel mai tare il doare in jurul ochiului.va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa-i fac s-au unde sa ma duc cu el. va multumesc foarte mult! astept raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.